Микола Сохорук: «Розвиток підростаючого покоління є нашим головним стратегічним завданням»

0
414

Голова комітету розвитку дитячо-юнацького футзалу Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області у інтерв’ю пресслужбі Асоціації розповів про ключові принципи організації дитячих змагань, поділився своїми методами у боротьбі з так званими «підставами» та озвучив головні умови для прогресу підростаючих гравців.

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – ТОРГОВА МАРКА “ФРУКТОВИЙ РАЙ”

ЕКСКЛЮЗИВНИЙ МОБІЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – МЕРЕЖА МОБІЛЬНИХ САЛОНІВ “МОБІФРЕНД”

ЕКСКЛЮЗИВНИЙ СМАЧНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “ХМЕЛЬНИЦЬКІ ДЕЛІКАТЕСИ

ОФІЦІЙНИЙ РОЗВАЖАЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – ПАБ “BEERLOGA”

ОФІЦІЙНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “HELPIX”

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “ARTY SPORT”

ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – РЕСТОРАННО-ГОТЕЛЬНИЙ КОМПЛЕКС “ПІВДЕННА БРАМА”

– Миколо Григоровичу, розкажіть, коли саме зрозуміли що дитячо-юнацький футзал і його розвиток стануть невід’ємною частиною Вашого життя?

– Я розпочинав з великого футболу, але коли переїхав у Хмельницький почав грати у футзал. Він мені подобався більше, і у 2013-ому році Артем Вікторович Глас запропонував мені стати тренером ДЮСШ «Спортлідер+». Я погодився, оскільки для мене це було щось нове та незвідане. Набравши першу групу, я почав закохуватися у цих дітей, дивлячись на те, як вони зростають у футзалі. Моя перша група була 2000 року народження, з якою я виграв Кубок України, що проходив у Хмельницькому. І після того дитячий футзал став мені подобатися більше:  коли ти бачиш, як твої вихованці прогресують, «додають» у всіх компонентах, і виграють та радіють від душі. Тоді переповнюють неймовірні емоції, які важко передати словами. Їх треба відчути. А у 2014-ому році мені запропонували очолити посаду голови комітету розвитку дитячо-юнацького футзалу, і я погодився без вагань.

– За той час змінилося багато чого, зокрема у організації дитячих змагань. Які принципи Ви вважаєте ключовими у організації та якості їх проведення?

– При організації змагань все завжди в першу чергу залежить від організаторів. Все має бути на професійному рівні, постійно треба спілкуватися та знаходити спільну мову із тренерами ДЮСШ. Треба намагатися знаходити «золоту середину», яка влаштує всіх, ретельно обговорювати усі аспекти та вкладати усю душу в цей процес, оскільки, дрібниць у футзалі, як відомо, не буває.  І тоді все обов’язково вийде.

– В цьому сезоні Асоціація вперше організувала відкритий Чемпіонат Західного регіону з футзалу серед юнаків відразу у трьох вікових категоріях. Розкажіть як відбувався цей процес і чи вдалося здійснити усе задумане?

– Раніше ми проводили переважно короткострокові всеукраїнські турніри, а з подібним дійсно зустрілися вперше. Головною ідеєю було об’єднати усіх бажаючих з різних куточків Західної країни та провести змагання на високому рівні, але найважче було зацікавити ті команди, які постійно грають у великий футбол і адаптувати їх під те, що ігри відбуватимуться за правилами футзалу. Це спочатку було досить незвично як гравцям, так і тренерам, але потім усі звикли. Це до прикладу, команда ДЮСШ з Тернополя, та колектив ДЮСШ «Буковина» з міста Чернівці. Вони на очах стали «футзальними» і це неймовірно радує. Класичний футбол має свої переваги, але їх у футзалу куди більше. Це і швидкість мислення, і гнучкість та спритність, які однозначно дозволять дітям стати краще та прогресувати у подальшому.

– У Преміум-лізі відкритому чемпіонаті Хмельницького з футзалу в цьому сезоні прийняло участь 40 команд у трьох вікових категоріях, а усі в один голос відмічають істотний прогрес у його організації. Розкажіть, що саме змінилося і за рахунок чого вдалося цього досягти. І хто Вам допомагав у цьому?

– На мою думку, це найбільш потужний дитячий футзальний турнір, організований у Хмельницькому. Грають команди досить хорошого рівня, але є над чим працювати та що вдосконалювати. Головним фактором стали кардинальні позитивні зміни у висвітленні. У вільному доступі можна було переглянути відеонарізки усіх матчів, ознайомитися із їх технічними даними та обліком голів і карток після кожного ігрового вік-енду. Це дуже великий крок вперед, і за це хочу особисто подякувати Олександру Тарану та Миколі Бевзі, які успішно виконали чималий обсяг роботи, аби зробити турнір ще кращим. Мав місце ажіотаж з боку юних гравців, їх тренерів та батьків, і дуже приємно, що турнір постійно перебував «на слуху» Також величезну подяку висловлюю керівнику Асоціації, Артему Вікторовичу Гласу, котрий також давав чимало корисних порад і всіляко допомагав у цій непростій справі.

– Як оцінюєте загальний рівень команд та гравців і чи побачимо ми в перспективі нових «зірочок» на футзальному небосхилі Хмельниччини?

– Звичайно, усім є ще над чим працювати, але футзал професійного гатунку – це те, до чого потрібно дійти поступово. Саме для цього ми проводимо і наші змагання, оскільки розвиток підростаючого покоління є нашим головним стратегічним завданням. Прагнемо, аби діти зростали як гравці, так і особистості, і дуже хочеться, аби в перспективі вони потрапляли у професійні команди. Наразі у кожній команді є один, або декілька ключових гравців, але чи зможуть вони повністю розкрити усі свої таланти, напряму залежить не лише від тренера, а й від них самих. І якщо вони виховають у собі чесність, порядність, характер, будуть справжніми джентельменами як на майданчику, так і за його межами, то обов’зково все у них вийде.

– Однією з найбільш болючих проблем у дитячо-юнацькому футзалі є проблема «підстав». Як боретеся з цим?

–  Моя позиція з цього приводу є досить простою та жорсткою – перемоги повинні здобуватися чесно, особливо у дитячому футзалі. Вже в цьому сезоні було певним командам зараховано чимало технічних поразок через «підстави», але у цих речах все завжди залежить від тренерів. А саме від їх порядності. Але є певне недоопрацювання і в обліку юних гравців, яке ми виправимо у кращу сторону вже у наступному сезоні. Кожен з них бути забов’язаний мати «паспорт футболіста» із фото та завірений печаткою Асоціації, які арбітри будуть перевіряти перед іграми. Саме це, на мою думку, повинно раз і назавжди вирішити проблему із «підставами».

– Питання, яке найбільше наразі хвилює усіх гравців та тренерів. Якою буде подольша доля дитячо-юнацьких змагань під егідою Асоціації, котрі в цьому сезоні були призупинені через пандемію коронавірусу?

– Звичайно, дуже шкода, що так все склалося. Але наразі головне – це безпека, і коли ситуація буде більш сприятливою, ми обов’язково обговоримо усі варіанти їх відновлення. Хочу побажати усім міцного здоров’я, а футзал рано чи пізно обов’язково повернеться.

Олександр Таран, пресслужба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here