Преміум-ліга з футзалу: відбулися загальні збори представників команд напередодні старту сезону 2019/2020 + ВІДЕО

0
1053

У приміщенні спортивного комплексу ГУНП відбулася погоджувальна нарада представників команд напередодні старту нового футзального сезону

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПАРТНЕР БРЕНД ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – ТОРГОВА МАРКА “ФРУКТОВИЙ РАЙ”

ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПАРТНЕР БРЕНД ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “ХМЕЛЬНИЦЬКІ ДЕЛІКАТЕСИ

ОФІЦІЙНИЙ ПАРТНЕР БРЕНД ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – ТОРГОВА МАРКА “МОБІФРЕНД”

Вчора, 26-ого вересня, представники аматорської футзальної спільноти Хмельницького на передсезонному засіданні окреслили чіткі орієнтири майбутніх змагань. Жваві дискусії, які велись впродовж двох годин носили конструктивний характер. Загалом учасники зібрання внесли чимало цікавих пропозицій, які об’єктивно зобов’язані покращити організаційні аспекти проведення Преміум-ліги відкритого Чемпіонату (Кубку) Хмельницького з футзалу, яка нагадаємо стартує матчем за Суперкубок, у якому зіграють «Helpix» (діючий чемпіон) та «Хмельницькі делікатеси» (чинний володар Кубку) 26 жовтня 2019 року. Організаторами змагань традиційно виступають Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області та Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради.

Шляхом голосування був затверджений план-календар базових днів проведення Чемпіонату та Кубку у Дивізіонах 1,2,3,4. Офіційний старт у всіх дивізіонах 26-27 жовтня. Не закритим залишилось лише питання системи проведення змагань у Дивізіоні 5. Але для цього буде проведено ще одне засідання з представниками команд, яке заплановано на 18 жовтня 2019 року. Попередній старт змагань у Дивізіоні 5 ж заплановано на 9 листопада, і очікується, що там зіграє не менше 33 команд. Також було затверджено, що обов’язковою умовою участі команди є наявність однакового комплекту ігрової форми (шорти, футболки, гетри) у всіх дивізіонах.

У новому сезоні кількісний склад учасників у Дивізіонах 1, 2, 3 та 4 нараховуватиме 16 команд, які спочатку гратимуть регулярний чемпіонат, а потім серію плей-офф. Формат змагань у цих Дивізіонах буде наступним:

1) За підсумками групового етапу до плей-офф потрапляє 8 кращих команд, які, починаючи з 1/4 фіналу змагаються у серіях до двох перемог.

2) Останні дві команди у Дивізіонах 1, 2, 3, 4 на пряму вилітають до нижчого за статусом дивізіону.

3) Команди, які посіли місця з 9 по 14 грають Кубок Виклику із збереженням очок, набраних на груповому етапі, по коловій системі.

4) Команди, які за підсумками Кубку Виклику посядуть місця з 12 по 14 гратимуть стикові матчі з командами нищого за статусом дивізіону, які посядуть 5, 4, 3 місця відповідно.

Певних змін зазнав формат і розіграшу Кубку. Команди Дивізіону 1 свій турнірний шлях розпочинатимуть з 1\16 фіналу. У попередньому раунді, на стадіях 1\32, 1\16, 1\8 фіналу команди гратимуть серії з одного матчу. На стадіях чвертьфіналу та півфіналу переможець визначатиметься за сумою двох ігор, а ось фінал Кубку тепер буде складатися з одного матчу, а не з двох, як це було у попередні сезони. Крім того, команди, які вилетять на стадії 1\32 фіналу розпочнуть боротьбу за Малий кубок. У цьому турнірі на всіх стадіях команди грають один матч. Нагадаємо, що у Кубку Преміум-ліги з футзалу на всіх стадіях передбачений сліпий жереб. Також, варто звернути увагу на той факт, що ігри відбуватимуться на майданчиках команди, яка за рейтингом знаходиться вище. Як і раніше, матчі Преміум-ліги відкритого Чемпіонату (Кубку) Хмельницького з футзалу відбуватимуться у спортивному комплексі ГУНП, ХНУ, спортивних залах Конфермат, НАДПСУ та ДЮСШ №1.

Далі жваві дискусії велися навколо не менш ключових питань – суддівства та роботи дисциплінарних органів Асоціації. Голова комітету арбітрів, Юрій Жмурко, подякував усім присутнім за терпіння та допомогу під час літнього сезону, і також зауважив, що робота суддівського корпусу попри певні нюанси, які рідко, але все таки виникають, перебуває на високому рівні. Також продовжить життя і традиційна рубрика «Післямова комітету арбітрів», і головний акцент у ній окрім розгляду письмових звернень представників команд робитиметься на аналітичну та роз’яснювальну роботу. Також більшість присутніх визнала успішною і роботу Апеляційного комітету Асоціації, чого не скажеш про головний орган футбольного правосуддя – Контрольно-дисциплінарний комітет. Аргументоване невдоволення більшості представників команд його роботою призвело до серйозних змін. Зокрема, рішенням загальних зборів було обрано нового голову цього комітету. Тепер керівником КДК стане Олександр Таран, який з самого початку заснування Преміум-ліги працював у цьому комітеті в ролі відповідального секретаря та одного з його членів.

Гарячими були і дискусії навколо поточного розподілу відсторонень. Рішенням загальних зборів було прийняте те, що «матчеві» дискваліфікації розповсюджуватимуться лише на ті змагання, у яких вони були отримані, а ось відсторонення на певний період часу будуть діяти у всіх турнірах під егідою Асоціації. Також рішенням більшості присутніх було вирішено припинити поточні дискваліфікації, які діяли у Преміум-лізі з футзалу (оскільки, на думку більшості представників команд, правила, які діяли до цього, ставили гравців в нерівні умови). Проте є одне «але» – їх термін гравцям, які отримали відсторонення буде замінено на умовний. Дані зміни вступлять в силу із старту футзального сезону – з 26 жовтня 2019 року.

Рішенням більшості присутніх були затверджені терміни та розміри сплати стартового внеску, роботи суддівської колегії. Традиційно, стартовий внесок сплачується двома частинами. Першу гарантійну частину необхідно сплатити до 18 жовтня включно за наступними реквізитами: Отримувач – Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області, рр № 26009452311400 в АТ «Укрсиббанк» м. Харків, МФО 351005, ЗКПО 38618392, призначення платежу – безповоротна фінансова допомога від команди ________. Перед початком матчу кожна команда повинна розрахуватися з менеджером за розцінками затвердженими на засіданні. У всіх дивізіонах матчі обслуговуватимуть два арбітри.

Дивізіон 1 – внесок за участь 7400 грн, оплата арбітражу – 185 грн. за гру;

Дивізіон 2 – внесок за участь 6900 грн, оплата арбітражу – 150 грн. за гру;

Дивізіон 3 – внесок за участь 6700 грн, оплата арбітражу – 150 грн. за гру;

Дивізіон 4 – внесок за участь 6400 грн, оплата арбітражу – 150 грн. за гру;

Традиційно заявочна компанія буде проходити до старту змагань. Усі без винятку команди повинні відправити на електронну адресу sportlider@ukr.net заявки у електронному форматі, а безпосередньо перед першим матчем передати у двох екземплярах в паперовому вигляді з мокрими печатками лікаря менеджеру дивізіону. Жеребкування та затвердження календаря у Дивізіонах 1,2, 3 та 4 заплановано на 22 жовтня.

Наостанок, хочеться подякувати усім учасникам наради за конструктивний діалог. Є надія, що прийняті рішення зроблять наш турнір в рази цікавішим. До нових зустрічей на футзальних майданчиках, а усім без винятку командам бажаємо вдалого старту нового сезону!

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here