Андрій Петричук: «Кожного року Преміум-ліга все більше приємно вражає»

0
510

Голкіпер «Лади» у спілкуванні із прес-службою Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області підсумував результати стартових турів сезону за участі його команди, а також розповів про секрети парирування дабл-пенальті та важку ношу капітанства

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “FOREX CLUB”

ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “HELPIX

ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “ХМЕЛЬНИЦЬКІ ДЕЛІКАТЕСИ

– Як виник варіант з виступами за «Ладу»?

– Дуже прикро було змиритися з думкою про те, що більше не буде «Газовика». Сім проведених років в цій команді – для мене дуже яскрава сторінка, і я до останнього разом з Віктором Анатолійовичем Притисом вірив у те, що ця команда продовжить своє існування, але нажаль фінансування від керівництва «Хмельницькгазу» вони не отримали і змушені були буквально за тиждень до початку чемпіонату розпрощатися з цією надією. Після цього мій друг, Ісмаїл Умаров, разом з яким ми колись грали за команду ветеранів запронував мені спробувати сили у «Ладі», за що я йому дуже вдячний.

– В новій команді ти майже відразу одягнув капітанську повязку. Для тебе капітанство – це додаткова мотивація чи тягар відповідальності?

– Саме додаткова мотивація. Капітанську пов’язку я «забрав» у Валентина Воловика, тоді коли він зазнав травми в останній грі чемпіонату області з футболу серед ветеранів, і на другий тур Преміум-ліги Валік передав мені пов’язку. Коли вже він відновився після ушкодження, він сам сказав, що «на фарт», і в мене її не забиратиме, так як ми набрали непоганої ходи. Ловлю себе на думці, що саме відповідальність мене і мотивує. Це як на роботі, як на футбольному полі, так і в особистому житті. Немає відповідальності – немає самодисципліни і організованості.

– На старті «Лада» демонструвала непогану гру, але не дораховувалася очок, але в останніх турах результати покращилися – «бордові», здобувши дві поспіль перемоги і наздогнала групу лідерів. Як думаєш, за рахунок чого вдалося досягти цього?

– По-перше, погоджусь, що нам не вистачило очок на початку. Ми почали збиратися і тренуватися лише під час чемпіонату, до того в нас не було ані зборів, ані тренувального процесу у залі. Що стосується загалом атмосфери в команді, то скажу, що вона тут просто прекрасна, і я маю честь бути її капітаном. Хлопці молоді, талановиті, слухають із відкритим ротом, а коли прийшов Олександр Воловик, «Лада» стала грати по-іншому. Саша є стовпом команди, людиною, яка небагато говорить, а багато робить, і його переконлива гра та настрій в роздягальні стала вагомим поштовхом у покращенні наших результатів. Очікую, що заграємо ще краще. Вже скоро повернеться після дискваліфікації Павло Мустафін, а його креатив в атаці може принести нам чимало користі на майданчику.

– Які завдання стоять перед «Ладою» на цей сезон?

– Завдання-мінімум – це вихід до вісімки кращих, а максимум, якщо вдасться зробити мінімум, будемо ставити далі. З такою грою, яку ми показали в останніх двох турах, ми вправі розраховувати на щось вагоміше ніж просто вихід у плей-офф.

– Що скажеш про рівень турніру та його учасників?

Кожного року Преміум-ліга все більше приємно вражає.  Відчувається професійне та відповідальне ставлення організаторів до своєї роботи, і це мотивує як можна довше залишитися у цьому чемпіонаті. Навіть останні декілька ігор, будучи травмованим, я намагаюсь посеред тижня робити якісь процедури та відновлюватися, аби у вихідні вийти на майданчик. Кращої мотивації ніж грати поруч із молодими хлопцями мабуть для 40-річного воротаря просто немає (посміхається).

– Вже цього вік-енд «Лада» стартує у розіграші Кубку. Чого очікуєш від гри з «Фахівцем» та цих змагань загалом?

Для багатьох гравців гра з «Фахівцем» буде принциповою, а я цей матч розглядає як етап підготовки до наступного матчу регулярного чемпіонату. У разі перемоги ми по сітці потрапляємо на «Феміду-Старлайф», і будемо сподіватися, що з ними зіграємо не гірше, ніж в чемпіонаті, а якщо нам посміхнеться пані Фортуна, то чому б не замахнутися на трофей? Кубок має лише одне місце – це перше, але будемо прагнути пройти в Кубку як можна далі.

– В цьому сезоні ти парирував вже три дабл-пенальті. Який твій секрет успіху?

– Сім років, коли я мав честь тренуватися під керівництвом Вадима Рефеля. Останні 10 хвилин кожного тренування присвячувалися пробиттю дабл-пенальті. Вадим Іванович робив на цьому великий акцент. Як буде відповідальне ставлення – буде і результат, а особисто для мене велике значення зіграло те, що покращилося освітлення в залі. Це ще один з факторів, який грає велику роль, хоча якби мені дабл-пенальті пробивав Саша Воловик, я невпевнений, що зреагував би на його удар. Якщо в цьому сезоні вдасться парирувати ще кілька дабл-пенальті, тоді скажу, що це мій професійний рівень, а наразі я так не вважаю. Долю фарту в моїх досягненнях присутня, і її я вважаю дуже значною.

– Як оцінюєш рівень організації Преміум-ліги?

– Я нічого поганого про цей турнір ніколи не скажу. Коротко, професійно, яскраво, чітко. Щоразу коли закінчується черговий тур, з нетерпінням чекаю огляду, тому що все до дрібниць розписано, розкрито, чіткі та зрозумілі підбірки в відеоглядах ігор, фото звіти – все це не може не радувати. Спілкуючись з друзями з інших регіонів, там навіть і близько немає подібних змагань. Я в захваті від усього цього, що я є його частиною, і, повторюся, що тут хочеться грати як можна довше. Дивлячись на трибуни бачу, що багато бізнесменів повернулися обличчям до футзалу. Це і Валерій Олексійчук, і Олександр Білик, і Валерій Коломієць та інші, які мають під своєю егідою команди. Хтось виступає успішно, хтось менш успішно, хтось просто приймає участь, але якби було побільше подібних людей, зацікавлених в розвитку футзалу та Преміум-ліги, думаю трибуни на її матчах були б заповнені не менше ніж на іграх Екстра-ліги.

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here