Бізнес Преміум-ліга: «Моноліт» громить у фіналі «Динамо-ГУНП», «Носорог» перемагає «Проскурів» у битві за «бронзу»

0
651

Прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області підсумовує заключні поєдинки Бізнес Преміум-ліги з міні-футболу сезону 2018 років

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПАРТНЕР БІЗНЕС ПРЕМІУМ-ЛІГИ З МІНІ-ФУТБОЛУ – КОМПАНІЯ “FOREX CLUB”

Ось і добіг до свого завершення третій за ліком розіграш Бізнес Преміум-ліги відкритого чемпіонату (Кубку) Хмельницького з міні-футболу, організований Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області спільно з Управлінням молоді та спорту Хмельницької міської ради. У суботу та неділю, 19-го та 20-го травня, у обох Лігах були зіграні заключні матчі, за підсумками яких у обох турнірах стали відомими імена переможців та призерів. Про все це і не тільки далі у нашому огляді.

Турнір серед аматорів

1/2 фіналу

Долю першої путівки до фіналу в очному протистоянні з’ясовували «Динамо-ГУНП» та «Проскурів». З перших хвилин суперники розпочали активно обмінюватися гольовими моментами: Сьомін та Колесников по черзі вибивали шкіряний снаряд з «стрічечки» вже порожніх воріт, а найближчим до успіху в стартовому відрізку матчу був Логвіненко, однак не зумів у ближньому бою переграти Попроцького. Відоме футбольне правило спрацювало на 17-ій хвилині, коли Федорко класним пасом з флангу вивів на ударну позицію Березовського, і той, з другої спроби перегравши Кожуховського, відкрив рахунок у матчі – 1:0. Пропущений гол неабияк додав спортивної злості «жовтим», однак забити своєчасний гол у відповідь їм не судилося: Попроцький парирував «мертвий» м’яч після удару в протихід від активного Логвіненка, а Волошин та Кожуховський відверто вибачили «динамівців», не зумівши по черзі вразити вже порожні ворота суперника після його помилок при розіграші 5-ого польового. Номінальні господарі ж подібною марнотратністю не вирізнялися, і на 23-ій хвилині Соботюк, влучно пробивши у ліву «шістку» після передачі Березовського, подвоїв перевагу «Динамо-ГУНП» – 2:0. Через декілька секунд Ісхаков рукою виніс сферу з лінії власних воріт після удару Соколюка, і завершив матч достроково, паралельно «привізши» пенальті у ворота «Проскурова». Колесников з «точки» був безжальним – 3:0. Після перерви «Динамо-ГУНП» стало діяти по рахунку, і ледве за це не поплатилося. Активний Волошин поцілив у хрестовину, а через декілька миттєвостей Главацький, влучно вдотик пробивши у шпарину між голкіпером та стійкою після класного пасу з флангу від Логвіненка відродив тінь інтриги у матчі – 3:1. Вже досить швидко Щасливий, уникнувши на швидкості підкату від захисника і влучно пробивши впритирку із стійкою, відновив перевагу «динамівців» у три голи, однак завершення гри пройшло у атаках «Проскурова». Сьомін з дабл-пенальті не зумів переграти Чекерського, а крапку у грі на останніх секундах поставив Главацький, якому після класної скидки від Волошина залишалося лише не промахнутися з кількох метрів – 4:2 на користь «Динамо-ГУНП».

А ось у іншому півфіналі, в якому зустрічалися «Носорог» та «Моноліт», особливої боротьби не вийшло. Багато чого вирішив швидкий забитий м’яч, автором якого став Пасічник після класної передачі Романюка з ауту – 0:1. Повівши у рахунку, підопічні Едуарда Щепанського лише нарощували «оберти», однак до певного часу «носорогам» відверто щастило. Люблінський, Бойко та Пасічник впродовж кількох хвилин по черзі перевірили на міцність каркас воріт «синіх», але на 10-ій хвилині примхлива пані Фортуна посміхнулася більш наполегливим «бордовим»: Романюк шикарним пасом врозріз вивів на ударну позицію Пасічника, а той пробивши з кількох метрів повз голкіпера, оформив дубль у матчі – 0:2. Далі ударами в каркас обмінялися Янов та Савчук, а незадовго до перерви Романюк записав на свій рахунок третій «асист» у зустрічі, фактично вивівши на порожні ворота Люблінського. Забити за таких умов для Артема було справою техніки – 0:3. Після перерви «Носорог» став виглядати дещо впевненіше, однак «повернутися» у гру номінальним господарям завадила майстерність Печуляка. Чого лише вартий його «подвійний» сейв після ударів Чепурного та Анікіна впродовж однієї атаки! «Моноліт» ж свої моменти не марнував. Невдовзі дубль оформив і Люблінський, який метрів з 13-ти поклав наче рукою шкіряний снаряд акурат у праву «дев’ятку», а ще через декілька хвилин «допоміг» «бордовим» і Туменко, зрізавши сферу у власні ворота після розіграшу кутового. «Носорог» ж спромігся відповісти лише голом престижу, автором якого став Савчук, влучно пробивши у ліву «шістку» після швидкого вводу м’яча з ауту – 5:1 на користь «Моноліта», який таким чином стає другим фіналістом.

Матч за 3-є місце

Дуже цікавим видався поєдинок за бронзові медалі турніру серед аматорів, в якому силами мірялися «Проскурів» та «Носорог». Після досить динамічного початку ініціатива перейшла до «носорогів», однак втілити свої моменти у голи їм вперто не щастило: Туменко не зумів у ближньому бою переграти Кожуховського, а Савчук та Анікін невдовзі по черзі вражали каркас воріт «Проскурова». По такій грі гол у ворота «жовтих» був лише питанням часу, і стався він на 15-ій хвилині: Кожуховський врятував свою команду після непростого удару від Чепурного, але першим на добиванні виявився Савчук, який ефектно головою пробив під поперечину – 0:1. Цей гол відправив у стан гроггі «Проскурів», а коли Анікін, витримавши гросмейстерську паузу після класної передачі від Ніка та влучно пробивши у нижній кут та довів перевагу «носорогів» до двох м’ячів, здалося, що інтрига в цій грі довела довго жити. Але «Проскурів» зумів відповісти своєчасним голом від Волошина, якого Алексєєв вивів фактично на порожні ворота – 1:2. Повернув інтригу у грі все той Волошин, який на 31-ій хвилині буквально з метра заштовхав м’яч у ворота «Носорога» після серії помилок захисту останніх – 2:2. Далі вже ближчими до того, аби вийти вперед у рахунку були «сині», але дива реакції демонстрував Кохужовський, вийшовши спочатку переможцем у очній дуелі із Ніком, а через декілька секунд парируваши «мертвий» м’яч після удару впритул від Туменка. Відоме футбольне правило спрацювало на 42-ій хвилині, коли Камінський після вивіреного пасу від Логвіненка влучно пробив у праву «шістку» і вперше у матчі вивів вперед у рахунку «Проскурів», але радість «жовтих» була недовгою. Не пройшло і хвилини, як Омар Нік знову відновив статус-кво – 3:3, і такий рахунок зберігся на табло за підсумками основних 50 хвилин ігрового часу. Володаря «бронзи» довелося визначати у серії післяматчевих пенальті, героєм якої став Вячеслав Балабанов. Кіпер «Носорога» парирував удари з «точки» у виконанні Главацького та Волошина, і дозволив своїй команді здобути почесне третє місце, «Проскурів» ж таким чином фінішував за крок від призового п’єдесталу.

Фінал

Мало хто очікував такий підсумковий рахунок у фінальному протистоянні між «Динамо-ГУНП» та «Монолітом», але сталося, те що сталося. Багато чого вирішив епізод на 8-ій хвилині, коли Бойко після націленої передачі від Люблінського влучно пробив у праву «шістку», відкривши рахунок у грі, а далі ми побачили яскравий та показовий «урок майстерності» від гравців «Моноліта». Окремий респект наставнику «бордових», Едуарду Щепанському, який повністю переграв у тактичному плані свого «колегу по цеху» у фінальній грі, Миколу Сохорука, нейтралізувавши усі сильні сторони «Динамо-ГУНП». У останніх не «йшли» ні стандарти, ні позиційні атаки, ні гра з 5-им польовим, а ось «Моноліт» вдало зіграв на помилках суперника, якому аби переламати хід подій на майданчику потрібно було постійно ризикувати та, говорячи боксерською термінологією, «розкриватися». Справжнім героєм фінального матчу став Денис Бойко, який відзначився хет-триком, а розгром «динамівців» довершили Люблінський, Пасічник та Караім. Особливо показовими видалися голи двох останніх: Пасічник вже забивав з метра у порожні ворота після виходу «2 в 0» із Люблінським (великий «привіт» обороні «Динамо-ГУНП»), а Караім влучним ударом від власних (!) воріт покарав суперника за помилку при розіграші «зайвого». В підсумку – надпереконлива перемога «Моноліта» з «сухим» рахунком 6:0, який таким чином вперше у своїй історії стає переможцем Бізнес Преміум-ліги з міні-футболу, «Динамо-ГУНП» ж здобуває «срібло» та чимало поживи для роздумів, враховуючи продемонстровану гру команди у фінальній дуелі.

Кубок Ліги (за 5-8 місця)

У Кубку Ліги, в якому за головний приз змагалися команди, які фінішували другими у власних групах на груповому етапі, півфінали пройшли досить спокійно. Першим перепустку до фіналу здобув «Лунтік», який впевнено переграв «Rexsoft». На чотири пропущені м’ячі у власні ворота «рексофтники» зуміли відповісти лише голом престижу, автором якого став Легун – впевнена перемога «Лунтіка» з рахунком 4:1, який таким чином стає першим фіналістом турніру.

«Фахівець», який за декілька годин до півфінального матчу із «Соколом-2» провів винурюючий поєдинок у ВСІМ Бізнес-лізі, виглядав надто втомленим і нічого не зміг протиставити злагодженій командній грі юних підопічних Віталія Розпаченюка. «Фахівців» вистачило лише на перший тайм, який завершився мінімальною перевагою їх суперників, а ось після перерви «Сокіл-2», чотири рази змусивши капітулювати Ващука, у впевненому стилі довів справу до розгрому – 6:1 на користь «Сокола-2».

Гостросюжетним видався «малий фінал», у якому «Фахівець» та «Rexsoft» з’ясовували хто ж фінішує 7-им, а хто – 8-им. Всередині другого тайму номінальні гості володіли вагомою перевагою у два забиті м’ячі, однак дубль капітана «Фахівця», Андрія Хлопоніна, допоміг «білим» перевести гру у серію післяматчевих пенальті. «Лоторея» видалася неймовірно драматичною і емоційною. Було все: і сейви воротарів, і промахи б’ючих, однак нерви за таких умов виявилися міцнішими у «Фахівця», який реалізував три удари з «точки» проти двох у їх суперників і фінішував на підсумковій сьомій сходинці.

Цікавим і видався фінальний поєдинок, в якому «Сокіл-2» та «Лунтік» з’ясовували хто ж здобуде головний трофей і підсумкове 5-е місце. Краще розпочали «соколята», однак «Лунтік» впевнено діяв у обороні, а Рижук, двічі впродовж 9-ти хвилин у середині першого тайму покаравши «Сокіл-2» за провали у захисті, забезпечив номінальним гостям вагому перевагу у два забиті м’ячі – 0:2. Однак Омарі ще до завершення першої 25-ти хвилинки, двічі втіливши у голи класні передачі від Хмиза та Луцюка подарував надію своїй команді, а влучні удари Оліферчука та Хмиза в дебюті другої половини гри перевернули у матчі все з ніг на голову – 4:2 на користь «Сокола-2». Відіграватися вже було потрібно «Лунтіку», але підопічні Сергія Заболотного не опустили руки. Голи Круліка та Петреченка впродовж однієї хвилини дозволили номінальним гостям відновити статус-кво, а вирішальним став влучний удар Рижука на останніх секундах, який після помилки «Сокола-2» при грі з 5-им польовим забивав вже у порожні ворота – вольова перемога «Лунтіка» з рахунком 5:4, який таким стає володарем Кубку Ліги.

Кубок Поділля (за 9-12 місця)

Долю першої путівки до фіналу Кубку Поділля у очній дуелі вирішували «МобіФренд» та «Алмаз». У драматичній дуелі шальки терезів змінювалися, наче маятник, на користь то однієї, то іншої команди, але основний час завершився закономірною бойовою нічиєю – 4:4, і аби визначити переможця, довелося пробивати післяматчеві 6-ти метрові удари. Все вирішилося досить швидко: Ростківський та Таранціца свої спроби змарнували, а ось Шаварський та Вакух з «точки» були точними, і вивели «МобіФренд» у фінал.

Іншим фіналістом став «Інтерпродсервіс», який не залишив шансів «Зооветпром-Поділля». Продемонструвавши впевнену та злагоджену командну гру, «сині» на один пропущений гол відповіли відразу сімома забитими, а найбільше «феєрило» тріо Панькевич-Первєєв-Троян, кожен з якого у звітній грі відзначився дублями – 7:1 на користь «Інтерпродсервіса».

З аналогічним рахунком і з аналогічним підсумком завершився для «Зооветпрому-Поділля» і «втішний фінал», у якому їх кривдником став більш настирний та мотивований «Алмаз». Що цікаво, після голу Мартинюка «ветеринари» першими повели у рахунку, однак далі відзначалися лише їх суперники, які колективними зусиллями «наколотили» у ворота Прудникова сім забитих м’ячів. Найбільше проблем «Зооветпрому» створив Бачинський, який у звітній грі записав хет-трик – 7:1 на користь «Алмаза», який таким чином фінішує 11-им, «Зооветпром-Поділля» ж завершує змагання на підсумковій 12-ій сходинці.

Не вийшло боротьби і у битві за головний трофей. Чи то «МобіФренд» віддав занадто багато сил у матчі ВСІМ Бізнес-ліги, чи то на «червоних» так вплинуло правильне «відновлення» після тієї гри, однак звітний матч нагадував «вулицю з одностороннім рухом». «Сині» з першої і до останньої хвилини володіли беззаперечною ігровою перевагою, яку втілили у одинадцять голів, які забивалися на будь-який смак вибагливої публіки. П’ять з них на рахунку Сергія Панькевича, який завдяки цьому досягненню став кращим голеадором турніру серед аматорів, а ось «МобіФренд» на все це відповів лише трьома гольовими спробами – більш ніж переконлива перемога «Інтерпродсервіса» з підсумковим рахунком 11:3, який таким чином стає володарем Кубку Поділля і завершує турнір 9-им.

Кубок Виклику (за 13-16 місця)

Першим фіналістом Кубку Виклику став «Lifecell», який у грі за вихід до головного матчу виявився сильнішим за «Booster». Рівна гра на майданчику справедливо знаходила своє відображення до середини другого тайму, однак далі краще виглядали «зв’язківці». Підопічні Олексія Янчука, забивши три «сухі» голи впевнено довели справу до переможного завершення, а найбільше проблем «бустерним» створив Олексій Мещеряков, який  у звітній дуелі відзначився дублем – 4:1 на користь «Lifecell».

А ось інший півфінал, у якому зустрічалися FC «Diamant» та «Вуд-Молл», сміливо можна охрестити «шоу імені одного гравця». Ним став Антон Шевчук, який оформивши покер допоміг «вуд-мольним» переламати своїй команді стан справ у матчі, в якому краще на перших порах виглядали їх суперники – емоційна та результативна перемога «Вуд-Молл» з рахунком 7:4.

Зливою голів потішив і матч за підсумкове 15-е місце, в якому зустрічалися FC «Diamant» та «Booster». Основний час завершився результативною нічиєю 6:6, а ось у «лотореї» сильнішими виявилися нерви у «бустерних» – 2:1, які таким чином завершують турнір на переможній ноті.

Кому ж дістанеться почесний трофей у фінальній дуелі з’ясовували «Lifecell» та «Вуд-Молл», подарувавши справжнє видовище численним глядачам. Гол Кондратюка та «самостріл» від Ягодзинського подарували «зв’язківцям» вагому у два м’ячі всередині першого тайму, однак далі «Вуд-Молл» п’ять разів поспіль змусивши капітулювати Янчука, перевернув у матчі все з ніг на голову. Прийти в себе від цього шоку «Lifecell» зумів ближче до завершення гри, коли зумів скоротити відставання до мінімуму, однак на більше номінальних господарів не вистачило – 5:4 на користь «Вуд-Молла», який завершує турнір у якості володаря Кубку Виклику.

Кубок Престижу (за 17-20 місця)

Дещо «змазаним» видався розіграш Кубку Престижу: з чотирьох запланованих поєдинків відбувся лише один. «Легіон» та «Червона Зірка» без бою вийшли до фіналу, так і не дочекавшись на майданчику на «Меблі-Лідер» та «Торнадо» відповідно, а наступного дня «Торнадо» також без боротьби подарував підсумкову 19-ту сходинку «Меблі-Лідеру».

У фінальному матчі, в якому зустрічалися «Легіон» та «Червона Зірка», глядачі побачили два різні тайми. В першому з них краще виглядали «військові», які вирушили на перерву з мінімальною перевагою у рахунку після голу Лавриненка, а ось після відпочинку ініціатива вже була на боці «Червоної Зірки». Більш досвідчені номінальні гості завдяки влучним ударам Альміза, Горбачова та Сироватко зуміли в підсумку схилити шальки терезів на свою користь – 3:1 на користь «Червоної Зірки», яка і здобуває Кубок Престижу.

Турнір серед бізнес-структур

Завершальний ігровий день турніру серед бізнес-структур відкривало протистояння «УПП» та ПАТ «Хмельницькобленерго». Розпочали впевненіше гру «енергетики», яким вдалося забити відносно швидкий м’яч. На 2-ій хвилині Деговець націленим пасом вивів на ударну позицію Олексія Залевського, і той зусиль партнера не змарнував – 0:1. Далі номінальні гості могли розвинути свою перевагу, однак активний Деговець не реалізував дві стовідсоткові нагоди впродовж двох хвилин, а Шостак із забійної позиції пробив у лічених сантиметрах поруч із стійкою воріт «патрульних». Номінальні господарі нагадали про себе під завісу першого тайму небезпечними ударами Руссу та ДроздиАмелін був напоготові. Відповідь «енергетиків» виявилася гольовою: Деговець відгукнувся на націлений пас з глибини і точним ударом в нижній кут від штанги довів перевагу «синіх» до двох голів – 0:2. Все вирішив гол Шостака в дебюті другого тайму, коли Максиму після націленого пасу від Олексія Залевського залишалося лише не промахнутися з кількох метрів – 0:3. Дрозда більярдним ударом в нижній кут після флангового прострілу подарував надію «патрульним», однак вже фактично у наступній атаці Олексій Залевський, оформивши дубль, повернув перевагу «енергетиків» у три забиті м’ячі – 1:4. Далі був класний удар Дрозди під поперечину метрів з 13-ти, і холоднокровно реалізований «буліт» у виконанні Шостака – 5:2 на користь ПАТ «Хмельницькобленерго», яке таким чином випередило за додатковими показниками «УПП».

Якою ж буде підсумкова розстановка місць на призовому п’єдесталі, повинен був вирішити поєдинок між достроково забезпечившим собі чемпіонство «Укрпропластом» та Збірною юристів. На виході ми отримали досить нудний та безгольовий матч, у якому ніхто не хотів ризикувати, а нічия влаштувала обох суперників. Отже «Укрпропласт» стає чемпіоном дебютного розіграшу турніру серед бізнес-структур, «срібло» здобуває Збірна юристів, а почесне третє місце дістається ПАТ «Хмельницькобленерго».

Коли стих пил напружених баталій, відбулася яскрава церемонія нагородження, в ході якої переможці та призери турніру, володарі втішних Кубків та кращі у індивідуальних номінаціях у святковій атмосфері отримували з рук організаторів медалі, кубки та пам’ятні статуетки. Відзначимо, що переможці та призери у обох Лігах також отримали грошові винагороди із призового фонду змагань.