Бренд Преміум-ліга: емоційний старт плей-офф та достроковий тріумф «Helpixa» у Кубку Поділля

0
530

Прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області підсумовує чергові поєдинки Бренд Преміум-ліги з футзалу сезону 2018 років

ТИТУЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З МІНІ-ФУТБОЛУ – КОМПАНІЯ “FOREX CLUB”

1/4 фіналу плей-офф

«Феміда-Старлайф» – «Динамо-ГУНП» – 2:3 (2:1)

Голи: Зубик (4), Олексюк (10) – Колесников (24, 50), Бабій (47)

«Феміда-Старлайф»: Караім, Пасічник, Бойко, Гончарук, Люблінський, Бродзянський, Палійчук, Олексюк, Зубик, Куляк, Баландюк, Маковійчук

«Динамо-ГУНП»: Чекерський, Колесников, Федорко, Щасливий, Березовський, Грицик, Соколюк, Кордас, Соботюк, Бабій, Подлюк, Заєць

Попередження: Караім (24), Зубик (24), Баландюк (33) – Щасливий (19), Соботюк (24), Подлюк (48)

Програму 1/4 фіналу відкривав її центральний матч, в якому зустрічалися минулорічні фіналісти турніру – «Феміда-Старлайф» та «Динамо-ГУНП». У досить напруженій позиційній боротьбі на перших хвилинах вже перша по-суті осмислена атака увінчалася голом. Це Зубик, «продавивши» на фланзі Грицика, блискуче пробив у ліву «шістку» з кута воротарського без жодних шансів для Чекерського – 1:0. Швидкий гол явно відправив у стан гроггі «динамівців», чим з успіхом скористалися їх суперники, які вже досить швидко забили вдруге. Подвоїв перевагу «юристів» у рахунку Олексюк, влучно пробивши у нижній кут після прострілу з флангу від Куляка, а ось у номінальних гостей в ті хвилини не виходило зовсім нічого. «Динамівці» відповідали на забиті голи суперника грубістю, не раз застосовуючи до своїх опонентів надмірну силу вкупі з підвищеною агресією  у не дуже виправданих для того ситуаціях. Найбільше «діставалося» Баландюку, Зубику та Олексюку. Градус напруги на майданчику поступово зріс до максимального значення, а номінальним гостям нарешті вдавалося проявити себе у атаці. Блиснув майстерністю Караім, парирувавши потужний удар Бабія зі штрафного та послідуюче добивання від Соколюка, а коли вже і він був безсилим, «Феміду-Старлайф» від голу врятував Олексюк, винісши сферу вже з порожніх воріт після удару Колесникова. Емоції на майданчику били через край, і на останніх секундах першого тайму «Феміда-Старлайф» перевищила допустимий ліміт фолів, отримавши дабл-пенальті у власні ворота. До «точки» підійшов Колесников, і потужно пробивши у ліву «дев’ятку» подарував надію «Динамо-ГУНП» – 2:1.

Другий тайм – яскраве свято футзалу для вболівальників, які стали свідками гри у форматі «атака на атаку» у виконанні двох міських грандів. Небезпечними ударами обмінялися Колесников та Зубик, але голкіпери обох команд були на висоті. Пасічник потужним пострілом після класного пасу Гончарука врозріз поцілив у штангу, а через декілька миттєвостей дива реакції продемонстрував Караім, парирувавши «мертвий» м’яч після гарматного удару Грицика у верхній кут. Основні події відбулися у кінцівці. Гончарук змарнував супершанс зняти усі питання щодо переможця, не зумівши у ближньому бою переграти Чекерського після «привозу» від Колесникова, і вже у наступнці атаці рахунок на табло став рівним. Бабій, втіливши у гол фланговий простріл Соботюка, відродив рівновагу у рахунку – 2:2. Через декілька миттєвостей у ворота «Динамо-ГУНП» був призначений дабл-пенальті, але Бойко з «точки» пробив у молоко. Усе вирішив Колесников, якому вдався влучний удар зльоту у дальній нижній кут після скидки Грицика за 9 (!) секунд до фінальної сирени. Вольова перемога «Динамо-ГУНП» з рахунком 3:2, яке стає першим півфіналістом змагань.

«Forex Club» – «Фахівець» – 3:3 (2:1) пен. 2:0

Голи: Безвещук (3), Успенський (7), Моночков (43) – Р. Шевчук (9), Бармак (35), Монастирський (48)

«Forex Club»: Остяк, Моночков, Безвещук, Качур, Олянчук, О. Овчинніков, В. Вербовий, Самсонюк, Успенський, Сандулов, Слобоженюк

«Фахівець»: Ващук, О. Атласюк, Хлопонін, П. Овчинніков, Глаз, Бармак, Р. Шевчук, Бобік, Присяжнюк, Монастирський, Краєвський

Попередження: Безвещук (44)

Серія пенальті: Успенський – 0:0 (поперечина), О. Атласюк – 0:0 (воротар), Самсонюк – 1:0, Р. Шевчук – 1:0 (воротар), Олянчук – 2:0

Також неймовірно видовищним та напруженим видався поєдинок між «Forex Club» та «Фахівцем». Хоча його початок явно не обіцяв такого продовження. Виною тому більш ніж переконлива гра «фінансистів» в дебюті протистояння, яким вдалося вже до 7-ої хвилини двічі змусити Ващука витягати сферу із сітки власних воріт. Відкрив рахунок у зустрічі Безвещук, який влучним ударом завершив швидкий розіграш штрафного, а ще через чотири хвилини Успенський, витримавши гросмейстерську паузу після вивіреної передачі Овчиннікова та влучно пробивши у протихід голкіперу, довів перевагу «Forex Club» до двох голів – 2:0. «Повернув» у гру «Фахівець» дуже своєчасний гол Шевчука, який хитрим ударом низом зі штрафного змусив капітулювати Остяка, а далі події на паркеті розгорталися на зустрічних курсах. По такій грі «Forex Club» був ближчим до того, аби збільшити власну перевагу, але свої моменти підопічні Віктора Власова не реалізували: Ващук парирував непростий постріл у «дев’ятку» від Безвещука, а Олянчук після класного сольного проходу пробив у стійку.

«Фахівець» не здавався, і зумів відродити інтригу в середині другого тайму, коли Бармак з кількох метрів розстріляв ціль після прострілу Глаза з кутового – 2:2. Після цього ініціатива перейшла на бік номінальних гостей, але втілити її у забиті «фахівці» не змогли, хоч і дуже старалися. Слобоженюк двічі рятував свою команду після непростих ударів від Бобіка, а ось Бармак із забійної позиції пробив у лічених сантиметрах поруч із стійкою. Відповідь «Forex Club» виявилася гольовою. Моночков, ефектно обігравшись у «стіночку» із Олянчуком та влучно пробивши у ліву «шістку» метрів з 7-ми знову вивів вперед у рахунку «помаранчевих», але їх радість була недовгою. «Фахівець» відразу перейшов на гру з 5-им польовим, і після одного з затяжних розіграшів «зайвого» Монастирський «замкнув» дальню стійку, перевівши гру у серію післяматчевих пенальті – 3:3 в основний час.

У «лотореї» першим свій шанс змарнував Успенський, пробивши з «точки» у поперечину, але далі на авансцену вийшов кіпер «Forex Club», Володимир Слобоженюк. Він самовіддано парирував удари Атласюка та Шевчука, а Самсонюк та Олянчук, холоднокровно реалізувавши свої спроби, вивели у наступний етап номінальних господарів.

«Бурі Ведмеді» – «МобіФренд» – 2:0 (0:0)

Голи: Приян (49), Собко (50)

«Бурі Ведмеді»: А. Чабан, Приян, Собко, Ковальов, Дашкевич, Гурман, Романов, Макаров, Сікора, Борис

«МобіФренд»: Д. Вакух, Мазур, Ладунець, Герасимчук, Трембач, Посмітюха, Нетеча, Вельський, Южанінов

Попередження: Сікора (2), Гурман (44) – Ладунець (15), Д. Вакух (20)

Інтрига до останніх секунд зберігалася і у дуелі «Бурих Ведмедів» та «МобіФренда». В першому таймі глядачі забитих м’ячів не побачили, і величезна заслуга у цьому воротарів обох команд, які моментами видавали на гора неймовірні сейви. Більше роботи було у Мазура, який спочатку парирував непростий удар Собка впритул, а невдовзі витягнув сферу з «дев’ятки» після класного пострілу від Прияна. Чабан теж заслужив на оплески, у красивому стрибку перевівши шкіряний снаряд у штангу після підступного удару Вакуха зі штрафного.

Після перерви гра проходила у обопільно гострій манері. Знову виручив свою команду Мазур, парирувавши удар з близької відстані від Романова, але все ж атакувальні випади «МобіФренда» були значно гострішими. Посмітюха та Трембач по черзі виходили віч-на-віч із Чабаном, але в обох випадках кращим у очних дуелях ставав голкіпер «медведиків». Розв’язка настала у кінцівці. Приян, влучно пробивши у праву «шістку» після передачі Макарова за хвилину до сирени, на крок наблизив до півфіналу «Бурих Ведмедів» – 1:0. «МобіФренд» відразу пішов відіграватися великими силами, але не склалося. Натомість, Собко з кількох метрів розстрілявши ціль після передачу Прияна з ауту на останніх секундах зняв усі питання щодо переможця – 2:0, і у півфінал виходять «Бурі Ведмеді».

АТ «Хмельницькобленерго» – «Моноліт» – 2:1 (1:0)

Голи: Шостак (21), Залевський Олександр (45) – Котенков (47)

АТ «Хмельницькобленерго»: Залевський Олександр, Деговець, Гарієвський, Шостак, Леськов, Мальчик, Бойко, Амелін, Чуловський

«Моноліт»: Величко, Печуляк, Слобода, А. Росінський, Дарченко, Лисий, Михайлов, Романенко, Котенков, Паламарчук, Лущик

Попередження: Залевський Олександр (8) – Лущик (24), Слобода (30), Лисий (40)

Останню путівку до півфіналу в очній дуелі розігрували АТ «Хмельницькобленерго» та «Моноліт». Після маловидовищної «розвідки боєм», яка тривала майже до середини першого тайму, ініціатива перейшла на бік «енергетиків», але Величко врятував номінальних гостей від неприємностей після ударів  Шостака та Залевського. «Моноліт» огризнувся напівмоментом Дарченка, якому не вистачило якихось сантиметрів, аби переправити головою сферу у ціль після навісної передачі від Слободи. Здавалося, що відпочивати суперники вирушать без забитих голів, але інакшої думки стосовно цього був Шостак, який класно «розвернувши» на фланзі захисника невідпорно пробив з носка акурат у ліву «дев’ятку» – 1:0.

Другий тайм довгий час проходив у в’язкій боротьбі, але майже без небезпечних моментів. Все змінилося ближче до хвилини 40-ої. Величко самовіддано нейтралізував вихід «2 в 0» після «привозу» від Лисого, але захист «Моноліта» продовжував «тріщати по швах». Через декілька хвилин Гарієвський, обікравши на фланзі Котенкова створив усі передумови для голу Залевському, якому далі залишалося лише не промахнутися з кількох метрів – 2:0. «Моноліт» відразу перейшов на гру з 5-им польовим, і далі номінальних гостей було не впізнати. Котенков, класно пробивши у протихід кіперу після класного пасу з глибини від Дарченка, один м’яч відквитав, і далі «бордові» на куражі могли як мінімум перевести гру у післяматчеву «лоторею», проте за «енергетиків» двічі зіграв каркас, який по черзі перевірили на міцність Слобода та Росінського. Отже – 2:1 на користь АТ «Хмельницькобленерго», яке за вихід до фіналу позмагається із «Бурими Ведмедями».

Кубок Поділля

ФК «Нова Ушиця» – «Ротор» – 5:6 (1:2)

Голи: Новіцький (15, 44, 50), Гарнець (46), Гоцуляк (49) – Кострицький (4, 21), Шпаков (26), Красножон (31), Логвіненко (33), Стасюк (43)

ФК «Нова Ушиця»: Волков, Кошовський, Гоцуляк, Новіцький, Гарнець, Іваніцький, Мойсюк, Білокінь

«Ротор»: Рудий, Шлапак, Шпаков, Стасюк, Красножон, Кострицький, Ліщук, Крутяков, Камінський, Логвіненко, Грищук, Слободян, Морозов, В. Чабан

Попередження: Кошовський (50) – Камінський (15), Шлапак (49)

Програму стартового туру Кубку Виклику відкривав поєдинок між ФК «Новою Ушицею» та «Ротором». Більшу частину ігрового часу ініціативою володіли «салатові», які максимально ефективно використовували позиційні огріхи свого опонента. Виділявся Кострицький, який окрім двох голів постійно віддав загострюючі передачі своїм партнерам, які за 7 хвилин до завершення зустрічі володіли більш ніж комфортною перевагою у рахунку. Але кінцівку гри «Ротор» провів вкрай розслаблено, і ледве не випустив перемогу. Спіймавші кураж гравці «Нової Ушиці» на чолі із забивним Новіцьким на характері зуміли скоротити відставання у рахунку до мініміму, але на більше підопічних Володимира Кошовського не вистачило – результативна перемога «Ротора» з рахунком 6:5.

«Алмаз» – «Helpix» – 0:5 (0:1)

Голи: Каленюк (12), Глушок (37, 39), Бондаренко (41, 45)

«Алмаз»: Остапущенко, І. Ростківський, Гурняк, Таранціца, Пушкар, Андрушко, Даценко, Хомишен, С. Росінський, Дідичук, Юзиков, Кожуховський, Даниш

«Helpix»: Петричук, Каленюк, Скоп’як, Наталюк, Глуховатий, Глушок, Бондаренко

В іншій грі туру під номером «1» «Helpix» всуху розгромив «Алмаз». Гол Каленюка зі штрафного так і залишився єдиним у першому таймі, а після перерви «клітчаті» довели справу до розгрому зусиллями дуету Глушок-Бондаренко, кожен з якого оформив дублі. Особливо ефектним став перший гол «Іванича», забитий розкішним ударом у верхній кут. «Алмаз» ж награв як мінімум на гол престижу, але Петричук у рамці воріт в цей день діяв вище всяких похвал, блискуче нейтралізуючи нечасті, але дуже змістовні загрози (як от вихід віч-на-віч від Росінського) власним володінням.

«Алмаз» – ФК «Нова Ушиця» – 5:0 (тех. результат)

«Алмаз»: І. Ростківський, Хомишен, Андрушко, Остапущенко, Даниш

ФК «Нова Ушиця», не з’явившись на гру з «Алмазом», без бою подарувала своєму супернику надважливі три очки, попутно втративши навіть математичні шанси на те, аби фінішувати у десятці кращих команд за підсумками турніру.

«Helpix» – «Ротор» – 5:3 (2:1)

Голи: Скоп’як (3), Бондар (8), Шкрябець (31, 39), Коротун (48) – Кострицький (24), Красножон (42), Ліщук (44)

«Helpix»: Шкрябець, Слободянюк, Скоп’як, Коротун, Бриндак, Лебідь, Бондар

«Ротор»: Рудий, Шпаков, Логвіненко, Крутяков, Красножон, Морозов, Ліщук, Кострицький, В. Чабан, Грищук

Попередження: Логвіненко (50)

Поєдинок між «Helpix» та «Ротором», які синхронно перемогли у першому турі, міг достроково назвати ім’я володаря трофею. Розпочався матч з атак «клітчатих», які вдало використавши тактику стартового бліцкригу, вже до 8-ої хвилини провели два голи у ворота Рудого. Відкрив рахунок у зустрічі Скоп’як, поціливши у «будиночок» голкіперу, а невдовзі Бондар, з кількох метрів розстрілявши ціль після класного пасу врозріз від Коротуна, довів перевагу «Helpixa» до двох голів. «Ротор» прийшов в себе після стартового шоку ближче до завершення першого тайму. Логвіненко поцілив у штангу, а через декілька миттєвостей Кострицький, ефектно і влучно пробивши під поперечку, подарував надію «Ротору» – 2:1.

«Helpix» після перерви забігав з ще більшим завзяттям, і невдовзі це принесло свої плоди. Каркас воріт зіграв вже за «Ротор», прийнявши на себе потужний постріл від Скоп’яка, а далі на авансцену вийшов Шкрябець, який оформивши дубль протягом восьми хвилин, довів рахунок на табло до розгромного. Особливо класним видався перший гол Сергія, забитий гарматним ударом у ліву «дев’ятку». «Ротор» ж не опускав руки за 1:4, а повів команду за собою Кострицький. Дві його передачі на Красножона (ах, який розкішний удар зльоту у верхній кут!) та Ліщука стали гольовими, і дозволили номінальним гостям відродити на певний час інтригу, але останнє слово у цій грі залишилося за «клітчатими». Коротун, вдало «замкнувши» дальню стійку після прострілу Бриндака, встановив остаточний рахунок у грі – 5:3 на користь «Helpixa», який завдяки цій перемозі достроково здобуває Кубок Поділля.

Кубок Виклику

«Interline» – «Інтерпродсервіс» – 6:9 (2:6)

Голи: Чекирда (3, 49), Рижук (7), Гизлик (30, 49), Крулік (49) – Стецюк (1), Заболотний (2, аг.), Панькевич (5, 28, 50), Самолига (10), О. Вакух (15), В. Гончар (21, 41)

«Interline»: Крулік, Гизлик, Рижук, Чекирда, Ющенко, Богданович, Подвисоцький, Заболотний

«Інтерпродсервіс»: Панькевич, Первєєв, Стецюк, О. Вакух, Самолига, В. Гончар, Іщук

Попередження: Чекирда (33), Гизлик (42), Рижук (44), Крулік (50) – В. Гончар (43), Іщук (44)

У результативній битві команд у далеких від оптимальних складах вирішальною стала різниця на «воротарській» позиції. Якщо Іщук ну дуже хотів реабілітуватися за провальний матч з «Ротором», і немало рятував «Інтерпродсервіс», то Крулік як мінімум не виручав «Interline» у «рамці» (перший гол Панькевича, забитий несильним ударом низом майже від центру майданчика точно на його совісті). Високий темп суперника став справжнім одкровенням для «Interline», ще й захист якого важко назвати еталоном надійності, але під кінець зустрічі «салатові» нарешті прийшли в себе. Три голи за одну хвилину подарували надію «Interliny» на можливий камбек, але усі їх старання звів нанівець влучним ударом на останніх секундах безперечно кращий гравець у складі номінальних гостей – 9:6 на користь «Інтерпродсервіса».

«Карат-Velmet» – «Foletti» – 6:2 (3:0)

Голи: Доліба (8), Морочківський (16, 40), М. Лисий (19), Хребтатий (28), Калюжник (45) – Сіньковський (47, 49)

«Карат-Velmet»: М. Лисий, Хребтатий, Доліба, Морочківський, Нагорняк, Кащенко, Калюжник, С. Століта

«Foletti»: Балійчук, Коваленко, Д. Гончар, Сіньковський, Глега, Попіль, Сюнмез Емін, А. Шевчук, Черенков

Попередження: Нагорняк (49) – Д. Гончар (42)

Розпочав з перемоги боротьбу у турнірі за 13-16 місця і «Карат-Velmet», який, що називається «на класі» розібрався із «Foletti». Номінальні господарі по три рази у кожному з таймів «покарали» підопічних Юрія Черенкова за елементарні позиційні помилки, а кращим у складі «каратівців» став Морочківський, який оформив дубль та два «асисти». Врятувати престиж «фіолетовим» допомогли лише два влучні удари Сіньковського з десятиметрових на останніх хвилинах – 6:2 на користь «Карата-Velmet».

«Карат-Velmet» – «Interline» – 7:4 (2:1)

Голи: Доліба (18), М. Лисий (23, пен., 36, 50), Морочківський (30), Калюжник (36), Нагорняк (50) – Рижук (15, 49), Ющенко (28), Крулік (50)

«Карат-Velmet»: М. Лисий, Доліба, Морочківський, Нагорняк, Сінькевич, Калюжник

«Interline»: Заболотний, Подвисоцький, Рижук, Дзюбак, Крулік, Ющенко

Попередження: Сінькевич (5), Морочківський (29), Доліба (37) – Ющенко (5), Крулік (21), Заболотний (35), Подвисоцький (49)

Вилучення: Доліба (37, нецензурні та образливі вислови на адресу арбітра)

Мабуть, один з найбільш драматичних поєдинків вік-енду подарували глядачам «Карат-Velmet». Було як багато голів, так і емоцій,  прояви яких арбітри частенько були змушені «заспокоювати» за допомогою карток різного кольору. У неймовірно жорсткій та багатій на ігрові «стики» боротьбі вирішальним став більший досвід «каратівців», які не лише відповідальніше підійшли до реалізації гольових моментів, та й билися до кінця, на відміну від їх суперників. Найбільшої похвали заслуговують дії капітана номінальних господарів, Михайла Лисого, три голи якого принесли немало користі команді – 7:4 на користь «Карат-Velmet», який за підсумками двох турів із максимальним показником у графі «набрані очки» лідирує у табелі про ранги Кубку Виклику.

«Foletti» – «Інтерпродсервіс» – 4:7 (2:4)

Голи: Лавренчук (20), Янишин (25), Сюнмез Емін (39), А. Шевчук (40) – Панькевич (8, 18, 27), Самолига (10, 11), Лавренчук (42, аг.), Гарбар (50)

«Foletti»: Балійчук, Глега, Янишин, Гурський, А. Шевчук, Сіньковський, Юрах, Лавренчук, Сюнмез Емін

«Інтерпродсервіс»: Паштепа, Первєєв, Панькевич, Гарбар, Самолига, Побережний, О. Вакух, Стецюк

Попередження: Юрах (33) – Самолига (24), О. Вакух (35)

Цей матч також завершився з рахунком 7:4, і наглядно показав, що Черенков-тім є ще над чим працювати. Дитячі провали у захисті дозволили «Інтерпродсервісу» почувати себе досить спокійно до середини другого тайму, але коли атакувальна пружина «фіолетових» розтискалася, номінальних господарів було вже не зупинити. Безнадійні 1:5 перевтілилися на досить перспективні 4:5, але брак досвіду завадив «Foletti» зачепитися бодай за нічию. «Повернувшись» своєчасно у гру «Інтерпродсервіс» завдяки автоголу Лавренчука та класному влучному удару Гарбара на останніх секундах впевнено довів справу до перемоги – 7:4 на користь «синіх», які за підсумками двох турів також мають у власному активі 6 очок з 6 можливих.