Чемпіонат Хмельницького з футзалу серед ветеранів 35 років і старше: екватор перейдено

0
83

За підсумками чотирьох турів турнірної дистанції турнірну таблицю одноосібно очолює «Університет»

Перетнув екватор розіграш чемпіонату Хмельницького з футзалу серед ветеранів 35 років і старше, організований Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області. У суботу та неділю, 2-ого і 3-ого квітня, змагальний марафон продовжився матчами 3-ого та 4-ого турів, за підсумками яких інтрига у боротьбі за призові місця зросла до максимуму. Про все це далі у нашому огляді.

«Лада» – «Хлібник» – 1:1 (1:0)

Арбітри: Жмурко, Сас

Голи: З. Степанець (16) – Сохорук (35, пен.)

«Лада»: Панасенков, З. Степанець, Попик, А. Степанець, Юрко, Матанчук, Мороз, Котовський

«Хлібник»: Голенко, Міль, Власов, Сохорук, Ліхневський, Мокроцький, Філіпенко, Розізнаний, Кривак, Атласюк, Лисай

Попередження: Лисай (16), Розізнаний (20), Атласюк (40)

Відкривав ігрову суботу двобій між «Ладою» та «Хлібником».

Розпочали активніше гру номінальні господарі, які і створили перший небезпечний момент у зустрічі. Змінювати нулі на табло міг Матанчук, однак він своїм забійним шансом не скористався, після вивіреного пасу від Юрка із вигідної позиції пробивши поруч із стійкою. Цей епізод став таким собі «тривожним дзвіночком» для гравців «Хлібника», які відразу взяли ігрову ініціативу під свій контроль, і розпочали створювати один за одним моменти для взяття воріт свого опонента. Особливо активним в стадії завершення атак «хлібників» був Сергій Атласюк. В першому випадку Панасенков парирував «мертвий» м’яч після удару Сергія у верхній кут, а через декілька миттєвостей «Ладі» відверто пощастило, коли підступний постріл того ж Атласюка з лінії воротарського прийшовся у стійку. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Це Захар Степанець виявився у потрібному місці та в потрібний час після швидкого вводу м’яча від бокової лінії, і блискуче пробивши вдотик у ліву «шістку», відкрив рахунок у матчі – 1:0.

Після перерви привабливіше виглядали номінальні гості, які категорично не хотіли миритися із статусом наздоганяючих в рахунку. Двічі вступати у гру Панасенкова змушував Сохорук, який в цьому матчі, безперечно, був кращим гравцем у футболці «Хлібника», однак кіпер «Лади» на останньому рубежі власних воріт діяв вище всяких похвал. Близьким до того, аби змінити цифри на табло, був і Лисай, який від душі «приклався» по воротах суперника метрів із 15-ти, однак Панасенков плечем в останній момент перевів сферу на кутовий, зазнавши при цьому невеличкої мікротравми. Гол у ворота «Лади» відверто назрівав, і стався він на 35-ій хвилині, коли простріл Атласюка знайшов руку Юрка у карному майданчику номінальних господарів, і арбітри, не вагаючись, вказали на «позначку». «Вирок» холоднокровно реалізував Сохорук – 1:1. В заключні хвилини суперники створили ще вдосталь нагод, аби вирвати переможний результат, однак забитих м’ячів вболівальники так і не побачили – бойова нічия із рахунком 1:1.

«Фаворит» – «Менс» – 6:0 (1:0)

Арбітри: Сас, Жмурко

Голи: Савчук (17, 26, 40), Р. Огороднічук (26), Войтович (31), Молодих (35)

«Фаворит»: Савчук, Р. Огороднічук, Д. Огороднічук, Веселовський, Войтович, Прищеп, Сироватко, Молодих, Кобзаренко, Студенець, Гуторов

«Менс»: Януш, Побута, Демидес, Гілюк, Юзвак, В. Павлюк, Головко, Левчук, Намба

Продовжував програму 3-ого туру двобій головний, на той момент, аутсайдерів турніру, у якому зустрічалися «Фаворит» та «Менс». Обидві команди зазнали поразок у стартових матчах турніру, і в очному матчі будь-що прагнули здобути перші залікові бали у власну очкову скарбничку.

Перший небезпечний момент у зустрічі створили номінальні гості, однак дива воротарської реакції продемонстрував Гуторов, парирувавши спочатку «мертвий» м’яч після удару Гілюка під поперечину, а потім зреагував і на добивання від Левчука. Далі ж гра проходила за невеличкої позиційної переваги «менсівців», однак втілити її у забиті м’ячі номінальним гостям ніяк не вдавалося. «Фаворит» ж діяв другим номером, терпляче відпрацьовуючи в обороні, і під завісу першого тайму отримав за це приємну винагороду у вигляді забитого м’яча. Він став наслідком блискучої індивідуальної майстерності лідера атак «фаворитівців», Віктора Савчука, який спочатку в ефектному стилі обіграв двох захисників суперника, а потім невідпорно пробив з розвороту впритирку із стійкою – 1:0. Віддамо належне «Менсу», який не опустив руки, і ще до перерви міг зробити рахунок на табло рівним, однак знову овації трибун зірвав Гуторов, у шпагаті перевівши сферу на кутовий після підступного удару від Левчука.

Другий тайм вже видався не менш цікавим. Вже в його дебюті стовідсоткові нагоди для того, аби змінити цифри на табло мали Намба та Сироватко, але по черзі не зуміли в ближньому бою переграти Гуторова та Януша відповідно. Поступово ініціатива плавно перейшла на бік номінальних господарів, які втілили її у забитий м’яч на на 26-ій хвилині. Савчук вивіреним пасом вивів на ударну позицію Руслана Огороднічука, який зусиль партнера не змарнував, влучно пробивши у ліву «шістку» – 2:0. Через декілька миттєвостей ця парочка обмінялася люб’язностями: Руслан записав на свій рахунок «асист», а Віктор, ударом з гострого кута змусивши капітулювати Януша, довів рахунок на табло до розгромного – 3:0. Цей пропущений м’яч, виражаючись боксерською термінологією, відправив «Менс» у стан гроггі, чим з успіхом і скористався їх суперник. Впродовж кількох хвилин Войтович та Молодих, яким після вивірених передач від Дениса Огороднічука та Сироватко залишалося не промахнутися з кількох метрів, зняли усі питання щодо переможця, а масну крапку в зустрічі поставив Савчук, холоднокровно реалізувавши вихід віч-на-віч із Янушем після довгого вводу від Гуторова – 6:0 на користь «Фаворита», який здобуває першу перемогу у турнірі і наздоганяє групу лідерів змагань.

«Університет» – «Ротор» – 7:2 (3:0)

Арбітри: Жмурко, Сас

Голи: Воловик (5), Сяньков (15), Шпаков (20, аг.), Мороз (27), Ращик (33, 38), Чайковський (39) – Шпаков (35), Крутяков (37)

«Університет»: Сандулов, Сяньков, Рефель, Чайковський, Мороз, Пампурак, Ращик, Воловик, Антонюк, Березовський

«Ротор»: Лановий, Главацький, Шпаков, Крутяков, Зощук, Логвіненко, Морозов, Деусов, Федоченко, Олексійчук, Лахмай, Левченко

Програму третього туру завершував його центральний матч, у якому зустрічалися представники лідируючої групи та сусіди по турнірній таблиці, «Університет» та «Ротор».

Розпочався матч з атак «Універа», гравці якого відразу із стартовим свистком «зачинили» свого опонента на його ж половині. Лановий крутився як білка в колесі у рамці власних воріт, раз по раз рятуючи своїх партнерів від вірних голів, але і він виявився безсилим врятувати свою команду на 5-ій хвилині, коли Воловику, який виявився першим на добиванні після удару Антонюка, при повному потуранні з боку захисту «Ротора» з кількох метрів переправити м’яч у вже порожню ціль – 1:0. Надалі малюнок гри не змінювався. «Університет» не зупинявся на досягнутому, і вже впродовж кількох наступних хвилин цілком доводити рахунок на табло до розгромного могли Чайковський та Мороз, однак, на щастя для «Ротора», м’яч після їх ударів по черзі перевіряв на міцність каркас воріт номінальних гостей. Черговий гол у ворота «роторців» з кожною наступною секундою ігрового часу назрівав все більше, і стався на 15-ій хвилині, коли Сяньков блискучим ударом вдотик під поперечину з лінії воротарського замкнув фланговий простріл у виконанні Мороза – 2:0. «Ротор» ж при першій ліпшій нагоді старався загострювати обстановку біля воріт суперника, і майже відразу міг відквитати один м’яч, однак Федоченко своїм шансом не скористався, не зумівши з кількох метрів замкнути націлений простріл на дальню стійку від Лахмая. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Після потужного прострілу з флангу у виконанні Сянькова, сфера зрикошетила в ногу Шпакову, і змінивши власну траєкторію, затріпотіла у сітці воріт Ланового – 3:0.

Після відпочинку ігровий малюнок на майданчику довгий час не змінювався, оскільки як і раніше «Університет» продовжував діяти першим номером. Двічі за «Ротор» зіграв каркас воріт, який приймав на себе потужні удари у виконанні Рефеля та Чайковського, однак і примхлива пані Фортуна перестала бути прихильною до номінальних гостей на 27-ій хвилині, коли Морозу після провалу захисту суперника залишалося з кількох метрів лише влучити у порожній кут – 4:0. Але і цього номінальним господарям у цій зустрічі видалося замало, і вже через декілька хвилин усі питання щодо переможця двобою зняв Ращик, який елегантно переграв у ближньому бою Ланового після вишуканого пасу врозріз від Чайковського – 5:0. Надалі «Універ» дещо «збавив оберти» і став діяти дещо розслабленіше, за що майже миттєво і був покараний своїм опонентом. Спочатку один м’яч чітким ударом в нижній кут відквитав Шпаков, а через декілька миттєвостей дещо відродив інтригу в матчі Крутяков, забивши теж в дещо схожому стилі – 5:2. Такий розвиток подій жодним чином не входив у план номінальних господарів, які миттю «включились», і ще двічі змусивши свого опонента розпочинати гру від центрального півкола, в ефектному стилі довели справу до переможного завершення. Спочатку дубль оформив Ращик, а масну крапку в матчі, ефектно пробивши за «комірець» голкіперу поставив Чайковський – переконлива перемога «Університету» із рахунком 7:2, який із стовідсотковим показником виходить у лідери наших змагань.

«Фаворит» – «Лада» – 5:0 (3:0)

Арбітри: Бойко, Божко

Голи: Веселовський (6), Сироватко (10), Савчук (20, 40), Д. Огороднічук (27)

«Фаворит»: Савчук, Д. Огороднічук, Р. Огороднічук, Сироватко, Веселовський, Кобзаренко, Прищеп, Гуторов, Студенець, Войтович, Молодих

«Лада»: Панасенков, З. Степанець, Попик, Юрко, Котовський, Вислободський, Богун, А. Степанець, Умаров, Матанчук

Програму ігрової неділі відкривало досить цікаве протистояння між «Фаворитом» та «Ладою».

Бадьоріше розпочали гру номінальні гості, які створили перший гольовий момент у протистоянні. Змінювати нулі на табло повинен був Попик, який після блискучого пасу від Котовського на швидкості викотився віч-на-віч із голкіпером, однак із забійної позиції пробив в лічених сантиметрах поруч із стійкою. Перший забитий м’яч глядачі побачили на 6-ій хвилині, і, відзначимо, що став він досить курйозним: Панасенков, намагаючись винести сферу подалі від власних воріт, вибив її в підсумку… прямо у ноги Веселовському, якому лише залишалося відправити її у вже порожню ціль – 1:0. Цей гол не на жарт розлютив «Ладу», яка вже у наступній атаці могла зрівнювати цифри на табло, однак завадив цьому Гуторов, який в відчайдушному стрибку перевів на кутовий «мертвий» м’яч після удару Матанчука. «Фаворит» ж далі свідомо віддав ігрову ініціативу власному супернику, очікуючи свого шансу у швидких контрвипадах, і ця тактика увінчалася успіхом для номінальних господарів на 10-ій хвилині. Панасенков парирував непростий удар Савчука, який виявився на ударній позиції після швидкого переходу «фаворитівців» від оборонних дій до атакувальних, але на підборі першим виявився Сироватко, який вдотик пробивши в дальній кут, довів перевагу своєї команди до двох м’ячів – 2:0. Відповідь «Лади» не змусила на себе довго очікувати. Постріл активного Матанчука прийшовся у стійку, а ось Андрій Степанець, який виявився першим на підборі, відверто вибачив суперника, не зумівши з кількох метрів влучити у фактично вже порожню ціль. «Не забиваєш ти, забивають…». Ця прописна футзальна істина спрацювала відразу. Руслана Огороднічук розігнав швидку «контру» номінальних господарів, і відпасував праворуч на ніким не прикритого Савчука, який вдотик пробивши у протихід голкіперу, довів рахунок на табло до розгромного – 3:0.

В другому таймі «Фаворит» намагався діяти по рахунку, особливо не форсуючи подій на майданчику, оскільки відіграватися потрібно було його супернику, однак ці спроби у «Лади» були доволі рідкісними, і особливої небезпеки воротам Гуторова не несли. Можна згадати підступний удар Котовського з дальньої дистанції, який не без зусиль з другої спроби парирував кіпер «Фаворита». На це номінальні господарі відповіли голом Дениса Огороднічука, який виявившись найспритнішим на дальній стійці після прострілу від Савчука, фактично зняв усі питання щодо переможця – 4:0. «Лада» ж не опускали руки, і прагнула провести бодай гол престижу у ворота свого опонента. Найреальніший для цього момент був у Умарова, який після ефектної «стіночки» із Юрком на силу пробив під поперечину з лінії воротарського, однак Гуторову ціною надзусиль вдалося перевести цей м’яч на кутовий. Здавалося, що все так і завершиться, однак зовсім іншої думки на рахунок цього був Савчук, який влучно пробивши у нижній кут після чудового пасу із глибини на останніх секундах ігрового часу встановив остаточні цифри на табло – 5:0 на користь «Фавориту», який здобуваючи другу перемогу поспіль, піднімається на третій щабель у табелі про ранги. «Лада» ж після цього фіаско опускається на передостанній рядок у турнірній таблиці.

«Арсенал» – «Ротор» – 5:5 (1:3)

Арбітри: Божко, Бойко

Голи: Сендель (6, 23, 33), Сергеєв (25), Кострицький (35) – Крутяков (9, 37), Главацький (16, пен.), Логвіненко (20), Шпаков (40)

«Арсенал»: Петричук, Криськов, Стасюк, Кострицький, Сендель, Сергеєв, Подлюк, Муравський

«Ротор»: Лановий, Шпаков, Крутяков, Морозов, Главацький, Федорко, Логвіненко, Олексійчук, Деусов, Власов, Федоченко, Зощук

Попередження: Зощук (8)

Програму ігрової неділі продовжував її центральний поєдинок, у якому зустрічалися «Арсенал» та «Ротор». Зайве говорити, що цей матч для обох суперників був надважливим з турнірної точки зору – «Ротору» дуже хотілося реабілітуватися за розгром від «Університету» та продовжити боротьбу за медалі, а ось «Арсеналу» було потрібно перемагати, аби не відпускати у відрив вищевказаний «Універ». В підсумку – матч сповна виправдав свій статус та очікування вболівальників. Команди подарували глядачам свято футзалу високого гатунку, а сам матч за своїм змістом та напругою, безперечно, стане одним з кращих на турнірі.

«Ротор» активніше розпочав гру, і саме номінальні гості створили перший небезпечний момент у матчі. Змінювати нулі на табло цілком міг Шпаков, який вдотик пробивав у праву «шістку» після розіграшу кутового – Петричук цей м’яч проводжав лише поглядом, однак його підстрахувала стійка воріт, яка і прийняла на себе постріл капітана «Ротора»! Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Криськов чудовим пасом врозріз вивів на ударну позицію Сенделя, і той, холоднокровно пробивши під поперечину, відкрив лік забитим м’ячам у матчі – 1:0. Однак такий рахунок на табло протримався не дуже довго: Крятяков відгукнувся на ефектний пас з глибини майданчику від Логвіненка, і ефектно в падінні переправивши сферу у лівий верхній кут, відновив статус-кво – 1:1. Пропущений гол не на жарт по-спортивному розлютив «канонірів», які стали наполегливіше та азартніше в атаці, і цілком протягом кількох наступних хвилин могли перевернути у матчі все з ніг на голову, однак Лановий раз за разом зривав овації трибун, рятуючи свою команду від вірних голів після ударів Кострицького та Сенделя. «Ротор» ж терпляче відпрацьовував в обороні, чекаючи свого шансу у швидких контратаках, і ця тактика увінчалася успіхом для номінальних гостей на 16-ій хвилині, коли один з таких випадів «каноніри» змушені були зривати фолом проти Федорка у власному карному майданчику. «Вирок» холоднокровним ударом в лівий нижній кут реалізував Главацький – 1:2. Цей м’яч дещо надламав номінальних господарів, які до завершення тайму ще одного разу були змушені розпочинати гру від центрального півкола. Довів перевагу «Ротора» до двох забитих м’ячів Логвіненко, блискучим ударом вдотик під поперечину завершивши чудову передачу врозріз від активного Шпакова – 1:3.

Схоже, що в стані «Арсенала» відбулася серйозна чоловіча розмова, оскільки в дебюті другого тайму можна було спостерігати зовсім гру у виконанні «канонірів», які вийшли на другу 20-ти хвилинку максимально зарядженими на боротьбу та з велечезним бажанням перемогти. «Арсенал» відразу захопив ігрову ініціативу, і вдало провівши стартову п’ятихвилинку, зумів відіграти два м’ячі, відродивши інтригу в протистоянні. Спочатку скоротив розрив у рахунку до мінімуму Сендель, вдало зігравши на дальній стійці після прострілу від Криськова, а через декілька секунд той ж Сендель чудово проявив себе в ролі диспетчера, видавши чудовий пас на набігаючого Сергеєва, який зусиль партнера не змарнував, ефектним «черпачком» підсікши шкіряний снаряд точнісінько у ліву «дев’ятку» – 3:3. «Ротор» ж не знітився, і цілком міг відразу переламати все на свою користь, однак не склалося. Супершанс змарнував Крутяков, не зумівши в ближньому бою переграти Петричука, а коли вже і він був безсилим, «Арсенал» знову врятував від неприємностей каркас воріт, який прийняв на себе дальній удар від Федорка. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Сендель відгукнувся на передачу Подлюка із глибини майданчику, і у фірмовій манері відтерши корпусом захисника, ефектно в падінні пробив у кут воріт, знову вивівши вперед у рахунку «Арсенал» – 4:3. Цей гол на деякий час відправив «Ротор» в стан гроггі, чим сповна скористався Кострицький, яким влучним ударом завершивши затяжну атаку своєї команди, довів перевагу «канонірів» до двоз забитих м’ячів – 5:3. «Ротор» ж відразу пішов ва-банк, змінивши голкіпера на п’ятого польового, і ризик вже доволі швидко увінчався успіхом для номінальних гостей. Це Крутяков, елегантно переправивши п’яткою сферу у сітку після навісної передачі від Шпакова, скоротив відставання у рахунку до мінімуму та відродив інтригу в матчі – 5:4. Відчувши впевненість у власних силах, «роторці» в надії врятуватися від поразки стали активніше діяти в атаці, і за 4 секунди до фінальної сирени таки домоглися свого. Героєм матчу став Шпаков, який наважився на удар з дальньої дистанції, і після невеличкого рикошету від захисника сфера змінила свою траєкторію та затріпотіла у сітці. В підсумку – бойова нічия із рахунком 5:5, яка стала, мабуть, найсправедливішим підсумком цього наднапруженого матчу, у якому на поразку не заслуговувала жодна з команд.

«Хлібник» – «Менс» – 4:2 (1:0)

Арбітри: Бойко, Божко

Голи: Ліхневський (17), Сохорук (25), Атласюк (27), Власов (30) – Левчук (23, 39)

«Хлібник»: Голенко, Власов, Сохорук, Міль, Атласюк, Ліхневський, Філіпенко, Мокроцький, Лисай

«Менс»: Януш, Попов, Гілюк, Юзвак, В. Павлюк, Демидес, Головко, Левчук, Намба

Попередження: Левчук (37)

Завершував ігровий вік-енд двобій між «Хлібником» та «Менсом».

Розпочався матч з атак номінальних господарів, які відразу захопили ігрову ініціативу, і розпочали один за одним створювати нагоди для взяття воріт свого суперника. Змінювати нулі на табло повинен був Атласюк, який після розкішного пасу з глибини від Сохорука, на швидкості викотився віч-на-віч із голкіпером, однак своїм шансом не скористався, з кількох метрів пробивши у Януша. Невдовзі ще один стовідсотковий момент для того, аби відкрити рахунок у матчі мав і Голенко, але і він відверто вибачив суперника, не зумівши після чудової передачі від активного Атласюка влучити з кількох метрів у фактично порожню ціль. Гол у ворота «Менса» з кожною секундою назрівав все більше, і стався ближче до завершення першого тайму, коли Ліхневський виявився найспритнішим на дальній стійці після прострілу від всюдисущого Атласюка – 1:0.

Віддамо належне «менсівцям», які не опустили руки, і вже в дебюті другої 20-ти хвилинки зуміли відновити статус-кво. Зробив це Левчук, який вдало зіграв на випередження після навісної передачі від Демидеса, і вдотик холоднокровно пробив у протихід Мокроцькому – 1:1. Такий розвиток не на жарт по-спортивному розлютив номінальних господарів, які «увімкнувши» на майданчику максимальні швидкості, видали на гора ударний відрізок з 25-ої по 30-ту хвилину, впродовж якого тричі змусили капітулювати Януша, зробивши цим самим вагому заявку на підсумковий успіх. Спочатку схилив шальки терезів на користь «Хлібника» Сохорук, підступний удар якого з розвороту у нижній кут з лінії воротарського став нерозв’язним завданням для голкіпера номінальних гостей, через декілька секунд поринув в обіймах партнерів і Атласюк, блискуче пробивши зі штрафного точнісінько у ліву «дев’ятку», а ще через деякий проміжок часу потішив глядачів проявами вищої футзальної естетики Власов, який елегантно підсік сферу над голкіпером після затяжної атаки своєї команди – 4:1. «Менс» ж голом активного Левчука, який прицільним ударом в ліву «шістку» завершив фланговий простріл спромігся лише дещо підсолодити гіркоту власної поразки – 4:2 на користь «Хлібника», який завдяки цьому успіху на відстань витягнутої руки наближається до лідируючої групи.

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here