«ЕкоАльт» – команда з міцним характером

0
673

“ЕкоАльт” (на фото) зразка літа 2018 року

Прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області продовжує новий проект – «Історія команд Преміум-ліги»

ТИТУЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З МІНІ-ФУТБОЛУ – КОМПАНІЯ “FOREX CLUB”

Ми продовжуємо нашу рубрику «Історія команд Преміум-ліги». Сьогодні її гостем стане «ЕкоАльт». Один з головних «старожилів» Преміум-ліги має досить багату та цікаву історію, з сторінками якої ми Вас і познайомимо.

Історична довідка «ЕкоАльта»

Рік заснування: 2009.

Командні титули та досягнення:

Срібний призер Преміум-ліги відкритого чемпіонату Хмельницького з міні-футболу у дивізіоні 3 – 1 (2016 р.);

Четверте місце Преміум-ліги відкритого чемпіонату Хмельницького з міні-футболу у дивізіоні 2 – 1 (2017 р.);

Четверте місце у «ВСІМ Бізнес-лізі» – 1 (2017 р.);

Володар Кубку Виклику Преміум-ліги відкритого чемпіонату Хмельницького з футзалу у дивізіоні 3 – 2 (2015/2016, 2017/2018).

Індивідуальні титули та досягнення:

Віталій Лис у 2016-ому році нагороджений призом «VIP гравця» за підсумками Преміум-ліги відкритого чемпіонату Хмельницького з міні-футболу у дивізіоні 3 (2016 р.);

Віталій Лис у 2017 році був визнаний кращим універсальним гравцем за підсумками Преміум-ліги відкритого чемпіонату (Кубку) Хмельницького з міні-футболу у дивізіоні 2 (2017 р.).

А розпочиналося все у далекому 2009-ому році. Група однодумців полюбляла проводити вільний час за грою у футзал, і кожного тижня збиралася по декілька разів в залі, і поступово вирішила спробувати свої сили у офіційних турнірах. Засновником команди став Олег Рогульський, а її президентом став його товариш, Сергій Васильович Каретний,  керівник підприємства «ЕкоАльт» – лідера на ринку опалення, будівництва та систем кондиціонування. Додамо, що Сергій Васильович підтримував і підтримує команду як морально так матеріально і донині, а історія заснування «ЕкоАльта» ще раз демонструє як своєрідний «тімбілдінг» може стати поштовхом до створення футзальної команди. Як це було з одним із героїв нашої рубрики – «Інтерпродсервісом», з яким по іронії долі зараз змагається «ЕкоАльт» за вихід до півфіналу плей-офф дивізіону 2 Преміум-ліги з міні-футболу.

У свої перші роки «ЕкоАльт» був досить «міцним горішком» для усіх своїх суперників, але підопічним Олега Рогульського трофеїв не здобували, постійно займаючи високі позиції у групових етапах чемпіонату Хмельницького з футзалу у Другій лізі та вибуваючи з дистанції вже після першого раунду плей-офф. Тодішня система розіграшу не пробачала учасникам бодай найменших турнірних осічок, і хоч гра «ЕкоАльта» відверто радувала око вболівальників, команді відверто не вистачало досвіду для боротьби за місця на призовому п’єдесталі.

А «ростер» гравців «ЕкоАльта» поступово лише збільшувався, і дійшло до того, ще не всі вони отримували бажану кількість ігрового часу. Вирішенням проблеми стало розділення «ЕкоАльта» на дві команди, яке сталося у 2011-ому році. Обидва колективи були досить збалансованими, але як і раніше поборотися за трофеї не могли – чи то не вистачало досвіду, чи сил, аби пройти на високому рівні довгу та заплутану турнірну дистанцію.

“ЕкоАльт-Адрія” зразка 2013 року

Знаковим у історії «ЕкоАльта» став 2013 рік. Тоді настав непростий період у житті у колись грізної «Адрії», яка з молодими Рефелем, Трофанюком та Музиком свого часу немало «запалювала» у Вищій лізі чемпіонату міста з футзалу. І ці гравці добряче товаришували та підтримували зв’язок з виконавцями «ЕкоАльту». Зокрема, Трофанюк декілька років виступав у складі «зелених» у «ВСІМ Бізнес-лізі». Враховуючи вищесказане, рішення про об’єднання двох команд не стало несподіванкою, а «зелені» тепер стали називатися «ЕкоАльтом-Адрією». А присутність у складі досвідчених Музика, Трофанюка та Яворського робила «зелених» досить боєздатним колективом, який тепер був вправі розраховувати на медалі, але відразу здобувати високі результати підопічним Олега Рогульського не вдавалося. Потрібно було «зіграти» склад та з’ясувати як же максимально ефективно використовувати сильні сторони усіх гравців, на що «зелені» успішно витратили кілька наступних років.

Юрій Музика (на фото) – незмінний капітан “ЕкоАльта”

Влітку 2014-ого року «ЕкоАльт-Адрія» дебютувала у Преміум-лізі з міні-футболу, і дебют підопічних Олега Рогульського важко назвати вдалим. На груповому етапі «ЕкоАльт-Адрія» фінішувала лише сьомою з 9-ти команд, задовольнившись лише перемогами над головними аутсайдерами своєї підгрупи – «Стандартом» та «Грандом», і пропустивши вперед себе «Вентс», «Ротор», ФК «Лєзнєво», «Полонію», «Вікторію» та «Менс».

Олег Рогульський (на фото) – засновник та представник “ЕкоАльта”

А ось куди вдалішим видався дебют «ЕкоАльт-Адрії» у Преміум-лізі з футзалу, який відбувся у сезоні 2014/2015 років. Підопічні Олега Рогульського посіли у регулярному чемпіонаті досить високе як для новачка сьоме місце з 14-ти команд, але у стикових іграх за вихід у плей-офф двічі поступилися «Полонії» – 4:7 та 2:5. Завершувала дебютний сезон у Преміум-лізі «ЕкоАльт-Адрія» матчами Кубку Виклику, де проявила себе не найкращим чином. Поступившись по черзі «Родовим помістям», ФК «ЛП» та «Прикордоннику-2» Музика та компанія завершили сезон на підсумковій 12-ій позиції.

Влітку 2015-ого року «ЕкоАльт-Адрія» знову стартувала у дивізіоні 2 Преміум-ліги з міні-футболу, і знову її виступ там вкрай важко назвати вдалим. До останнього «ЕкоАльт-Адрія» боролася за вихід до плей-офф, але в підсумку фінішувала лише дев’ятою, пропустивши до вирішальної стадії «Ауді», який набрав з «екоальтовими» в підсумку однакову кількість очок на фініші, але переміг у очній зустрічі (6:4). Дещо «підсолодити» сезон «ЕкоАльт-Адрія» могла виграшем Втішного Кубку, але не склалося – у вирішальній битві підопічні Олега Рогульського без шансів поступилися «Новатору» (1:5), і завершили сезон лише 18-ми. Цей результат відправив «ЕкоАльт-Адрію» у дивізіон 3 у наступний сезон.

Ігор Коник (на фото) – незмінний голкіпер “ЕкоАльта”

Розчаруванням для «ЕкоАльт-Адрії» став і виступ у сезоні 2015/2016 Преміум-ліги з футзалу, який «екоальтові» знову розпочали у дивізіоні 3. Посівши лише 11 місце у регулярному чемпіонаті, «ЕкоАльт-Адрія» не мала рівних собі у Кубку Виклику. Там перегравши по черзі ФК «ЛП-Добряк», «Прикордонник-2» та ФК «Литвина» підопічні Олега Рогульського здобули перший свій трофей у історії, але радість від його виграшу затьмарилася програшем у «стиках» за збереження місця у дивізіоні 3 із ярмолинецьким МФК «Ехо» – 2:7 та 3:6.

Здавалося, не було б щастя, але нещастя допомогло. Послідуюче зняття із розіграшу кількох вищих за рейтингом команд дозволило підопічним Олега Рогульського зберегти місце у третьому за рангом дивізіоні Преміум-ліги. Доля подарувала «щасливий квиток» «ЕкоАльт-Адрії», яка далі вперто вирішила не повторювати своїх помилок минулого.

Андрій Яворський (на фото) – один з найбільш досвідченіших гравців “ЕкоАльта”

Влітку 2016-ого року «ЕкоАльт-Адрія» підходила до старту Преміум-ліги з міні-футболу у дивізіоні 3 в якості одного з головних фаворитів, і зуміла підвердити цей статус своєю грою. За підбором гравців «бордові» були майже на голову вище за усіх своїх суперників, та ще й прихід забивного та креативного Лиса повинен був допомогти «ЕкоАльт-Адрії» як можна швидше повернутися до дивізіону 2. Впевнено вигравши «регулярку», далі підопічні Олега Рогульського впевнено у двох перших раундах плей-офф пройшли «Фортуну» та «МобіФренд», і до фінальної серії із «Лунтіком» підходили у ролі беззаперечного фаворита. Але здобути чемпіонство «ЕкоАльту-Адрії» не судилося. Після перемоги 5:3 у першій грі «золотої» серії, далі Лис та компанії двічі поступилися більш молодшим та настирнішим «лунтікам» – 3:6 та 3:4, в підсумку задовольнившись лише срібними медалями.

“ЕкоАльт” – срібний призер Преміум-ліги з міні-футболу у дивізіоні 3. 2016 рік

Відносно вдалим для «ЕкоАльт-Адрії» вдався і сезон 2016/2017 років у Преміум-лізі з футзалу. Посівши шосте місце у регулярному чемпіонаті дивізіону 3, підопічні Олега Рогульського вперше у своїй історії пробилися у стадію плей-офф зимових розіграшів, але там їм відверто не пощастило з суперником. З усіма іншими командами «бордові» мали б «робочі» шанси на вихід у наступну стадію, але не з молодим та швидким «Прикордонником» на чолі з Малишевським. Конкурувати з таким суперником Трофанюк та компанія були просто не взмозі, що і підтвердили дві двозначні розгромні поразки у матчах чвертьфінальної серії плей-офф – 5:12 та 2:10. У Кубку Поділля «ЕкоАльт-Адрія» після нічиєї із «Ракетою» по черзі поступилася «Менсу» та «ККФА-Vivasan», в підсумку завершивши сезон на восьмій сходинці остаточної класифікації.

Вдалою для «ЕкоАльта» стала весна 2017-ого року. Саме в цей період «зелені» регулярно приймають участь у ВСІМ Бізнес-лізі, де нічого особливого до цього часу не досягали. Але все змінилося: пройшовши на одному диханні груповий етап, «ЕкоАльт» дістався до півфіналу, де у драматичній боротьбі поступився «Фахівцю». Основний час завершився внічию, а у серії післяматчевих пенальті влучнішими виявилися «фахівці». Розчарований цією невдачею «ЕкоАльт-Адрія» поступився далі і «Волі» у грі за підсумкове 3-є місце, однак цей результат виступів став найбільш успішним за часів виступів команд у «ВСІМ Бізнес-лізі».

Віталій Лис (на фото – зліва) – один з кращих бомбардирів у історії “ЕкоАльта”

До повернення у дивізіон 2 Преміум-ліги з міні-футболу «ЕкоАльт-Адрія» підходила з прихованим оптимізмом. Регулярний чемпіонат «зелені» завершили п’ятими, а вже у першому раунді плей-офф взяли переконливий реванш у «Лунтіка» за поразку у «золотій» плей-офф дивізіону 3 рік тому – 5:1 та 5:4. У півфіналі «ЕкоАльт-Адрія» двічі поступилася більш досвідченому «Менсу» – 2:6 та 3:4, а далі емоційна серія за «бронзу» із «ККФА-Vivasan». Вигравши з мінімальним рахунком 3:2 перший матч серії, «бордові» були розгромлені у її другій грі, в якій отримали чотири «сухих» голи у власні ворота. Все вирішував третій матч, у якому після нічиї у основний час «ККФА-Vivasan» виявився влучнішим у серії післяматчевих пенальті і здобув «бронзу», а «ЕкоАльт-Адрії» дісталося підсумкове четверте місце та право зіграти стикові матчі за вихід у дивізіон 1. Там підопічні Олега Рогульського за сумою двох ігор поступилися «Forex Club» – 0:7 та 6:7.

“ЕкоАльт” зразка літа 2017 року

Не так вдало команда виступила взимку у дивізіоні 3 Преміум-ліги з футзалу. «ЕкоАльт-Адрія» чергувала яскраві матчі з досить посередніми поєдинками, постійно баражуючи на межі виходу у плей-офф. Але вирішальною стала поразка від «Дантиста» (4:7), яка залишила «ЕкоАльт-Адрію» на дев’ятій позиції за підсумками «регулярки». Завершили сезон підопічні Олега Рогульського вдалим виступом у Кубку Виклику, де здобувши 4 перемоги у 5 іграх достроково вдруге у своїй історії здобули почесний трофей, а з ним – підсумкове дев’яте місце.

Під знаком нестабільності розпочала команда і нинішній сезон у дивізіоні 2 Преміум-ліги з міні-футболу. Дуже часто «ЕкоАльт» не міг «тримати удар», але команда під фініш «регулярки» зібралася духом, і зігравши у останньому турі внічию з «Фахівцем» (5:5) посіла останнє «прохідне» місце до топ-8. «Ожив» Лис, який розпочав забивати у важливих матчах, дуже хороший сезон проводить креативний Шнира, а уся команда вийшла нарешті на пік форми. У 1/4 фіналу плей-офф суперником «ЕкоАльта» став «Інтерпродсервіс», і в першій грі «зелені» добряче попсували нерви переможцю регулярного чемпіонату, який після драматичної нічиєї 5:5 у основний час виявився влучнішим у серії післяматчевих пенальті.

Головна сила «ЕкоАльта» – у зіграному та досвідченому «кістяку», який водночас є дуже віковим. Саме в силу цього «зелені» рідко грають першим номером, але за рахунок характеру, ідеального порозуміння на майданчику та тактичної підкованості при хороших розкладах можуть обіграти будь-кого. І про це слід пам’ятати усім суперникам «зелених».

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here