Іван Гончар: «Я завжди буду стояти на боці правди»

0
838

Президент Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області у інтерв’ю прес-службі Асоціації розповів про те, як футзал став невід’ємною частиною його життя, підбив підсумки роботи Асоціації у році, що минає, а також окреслив найближчі її стратегічні плани.

ТИТУЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “FOREX CLUB”

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – МЕРЕЖА МОБІЛЬНИХ САЛОНІВ “МОБІФРЕНД”

ОФІЦІЙНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “ХМЕЛЬНИЦЬКІ ДЕЛІКАТЕСИ

СМАЧНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – ТОРГОВА МАРКА “ФРУКТОВИЙ РАЙ”

ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “HELPIX”

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “ARTY SPORT”

– Іване Ярославовичу, для початку, декілька слів про себе.

– Навчався у Кам’янці-Подільському національному університут, закінчив фізико-математичний факультет. Завжди любив спорт, а в студентські роки активно грав як і футзал, так і у футбол. Так склалося, що деколи ти займаєшся тією справою, якою тебе змушує життя, а не тою, яку ти любиш. І так склалося, що коли я був молодим студентом, хотілося вступити на фізкультурний факультет. Там був конкурс сім чоловік на місце, а на фізмат був недобір. Ось так і вийшло, що доля мене кинула напризволяще, і я не пішов на фізкультурний, бо у батьків не було грошей, а вступив без конкурсу на фізико-математичний факультет.

–  Як і коли у Вашому житті з’явився інтерес до футзалу. І в який момент зрозуміли, що цей вид спорту стане невід’ємною частиною Вашого життя?

– Повторюся, що любов до футболу та футзалу з’явилася ще у студентські роки, і те, що є зараз – то напевне моя невтілена дитяча мрія. Коли я був молодим хлопцем, грав за команду університету, команди з Кам’янця-Подільського. Хотілося чогось досягти, але все перекреслював брак  коштів. І коли вже всі думали, що всі щось побачать, я зрозумів, що все побачать тільки кошти. Мріяв зробити щось для людей, забрати з вулиці молодих хлопчиків. У 2008-ому році познайомився з Артемом Гласом, і ми відразу розпочали працювати на розвиток футзалу у місті. Спочатку команда, яка ще тоді називалася «Спортлідер+», перейшла на професійний рівень, з’явилася однойменна дитяча футзальна академія, а потім вже і була заснована Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області.

–  Ви є президентом Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області. Розкажіть, що для вас означає цей статус?

– Цей статус перш за все означає дуже велику відповідальність для мене. Ми робимо правильні кроки, і я завжди буду стояти на боці правди. Все у Асоціації робиться тільки по справедливості, відкрито та прозоро для усіх, і думаю, що наша Асоціація, мабуть, найпрозоріша у всій країні.

– Давайте згадаємо як все починалося. Чи вірили Ви 5 років тому в те, що Преміум-ліга з футзалу може стати одним з кращих регіональних футзальних турнірів в Україні, а Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області – однією з кращих регіональних Асоціацій? І за рахунок чого, на Ваш погляд вдалося досягти подібного рівня?

– Якщо я б не вірив у якісь речі в житті, я б ніколи не брався їх робити. Я завжди доводжу усі справи до кінця, і завжди вірю у ту справу, яку роблю. За те, що Асоціація стала однієї з кращих в країні, в першу чергу слід подякувати керівникам клубів, гравцям і тренерам. Також від щирого серця дякую начальнику Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради, Сергію Степановичу Ремезу, за всебічну допомогу у наших починаннях та постійну підтримку. Це – наша спільна заслуга, і думаю, що головною рушійною силою стало те, що усі рішення приймаються колективно, а не одноосібно, і є якісний «зворотний зв’язок» між учасниками турніру та його організаторами, що досить рідко можна зустріти в інших регіонах.

–  Наразі Хмельницький переживає справжній футзальний бум. Як вважаєте, які основні дії та принципи були втілені в життя, що у підсумку дали такий позитивний кількісний результат?

– Принципи відкритості, принципи справедливості. І спортивний принцип, який ми ставили за першооснову. Футзал розвивається і думаю буде розвиватися, ми йдемо в правильному напрямку, і впевнений, що у нас все вийде.

–  Перейдемо до Преміум-ліги з футзалу, у якій в цьому сезоні виступає найбільш рекордна кількість команд за всю історію турніру – 94. За рахунок чого, на ваш погляд, вдалося досягти цього воістину вражаючого показника?

– Був приємно здивований, коли перед стартом сезону мені телефонували команди з сусідніх областей, які хотіли взяти участь у нашій Преміум-лізі. У цих регіонах все побудовано так, що певні люди вирішують все на користь «потрібних» команд, які мають бути чемпіонами та призерами. Сумно, що колись така ситуація була і у Хмельницькому. Я не хочу згадувати ті часи, когось звинувачувати, життя пройшло, і час показав, що ми йдемо правильним шляхом та робимо правильні кроки, аби футзал у нас розвивався. Не думаю, що в інших областях немає інтересу. Інтерес залежить від того, як керівництво Асоціації побудує сам принцип роботи, а принцип роботи в першу чергу повинен будуватися на прозорості. Тому, думаю, наступного року в нас буде ще більше команд.

–  З можливостями більшості команд Ви чудово знайомі. Кого можете назвати фаворитами цього сезону?

– Цього сезону нікого не можу назвати фаворитом. Ми бачимо, що майже усі команди як у дивізіоні 1, так і в інших дивізіонах є майже рівними. Молоді можуть дати бій старшим, команди підсилилися, загальний рівень істотно виріс, та й ми бачимо, що вже більшість команд активно залучає тренерів. Колись планшет на майданчику був лише у команди «Сокіл» (посміхається), а зараз ми бачимо, що його тепер мають майже усі. Усі йдуть з схемами, усі розігрують комбінації, усі вчаться та усі прогресують. На мій погляд, більша частина команд дивізіону 1 наразі б не загубилася у Першій лізі чемпіонату України з футзалу.

– Питання від вболівальників. Цьогоріч у Хмельницькому не відбувся розіграш «Кубку Свободи», який останніми роками отримував статус міжнародного. Розкажіть, чому так сталося, і чи є ймовірність, що місцеві вболівальники знову побачать у Хмельницькому кращі команди країни та ближнього зарубіжжя найближчим часом?

– Є принципи навколо яких об’єднуються. Ми подумаємо над тим, як відновити розіграш «Кубку Свободи», але є речі, які від нас не залежать. Не готовий сказати чи буде це наступного року чи ні, але місцеві вболівальники точно ще побачать у Хмельницькому кращі команди країни та ближнього зарубіжжя.

– Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області взяла на себе відповідальну місію, вже другий рік поспіль організовуючи Преміум-лігу з футзалу серед юнаків у трьох вікових категоріях. На вашу думку, наскільки це стало великим вкладом у розвиток підростаючого покоління і чи допоможе це запалити нових «зірочок»?

– Я думаю, що особливі дитячі турніри завжди повинні відкривати нові таланти. Згадувати як то було 2 роки тому, коли більшість представників команд не хотіли грати футзальним м’ячем. Зараз рівень футзалу виріс, інтерес до нього виріс,  і ми маємо наразі чемпіонат серед 44 дитячих команд. Мабуть, люди стають розуміти, що футзал – то значно видовищніший вид спорту, і тут треба значно швидше приймати рішення, і для молодих гравців це є неймовірно важливо. Сподіваюся, що кількість дитячих команд буде лише зростатиме, і в перспективі ці змагання стануть всеобласними.

– Змагання під егідою Асоціації проводяться регулярно напротязі цілого року. В контексті цього напрошується питання – чи сформований вже план календарних заходів на 2019-ий рік, і чи плануються у новому якісь нові турніри?

– Робота Асоціації тривалий цілий рік, і ми проводимо дуже багато турнірів. Наразі план заходів на 2019-ий рік формується, ми плануємо поспілкуватися з Хмельницькою обласною федерацією футболу та побачити її відношення до цього, оскільки в майбутньому році прагнемо організувати декілька змагань всеобласного рівня. Я думаю, що більшість турнірів, які раніше проходили в області – це радше «на папері», так би мовити «для галочки». Турнір має супроводжуватися якісним суддівством, якісним висвітленням та гарними призами. Аби потім відкластися у пам’яті його учасників та викликати лише хороші спогади.

– Як оцінюєте 2018-ий рік у роботі Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області. Що вдалося, що – ні, і якими є стратегічні плани на майбутнє?

– Стверджую, що більшість поставлених завдань перед Асоціацією на цей рік вдалося виконати, і вдалося виконати «на відмінно». Всі турніри пройшли на високому рівні, і мені, як президенту Асоціації не соромно за їх якість. І думаю, що найближчим часом ми будемо лише розвиватися.

–  І наостанок, Ваші побажання усій спортивній громадськості.

– Перш за все, хочеться побажати усім перемог. Перед наступаючим Новим Роком та Різдвом Христововим усім від щирого серця бажаю міцного здоров’я, любові до спорту, і щоб нарешті над нашою ненькою-Україною настав мир.

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here