Олексій Янчук: «Рецепт успіху – у дисципліні»

0
340

Граючий тренер «Lifecella» у спілкуванні із прес-службою Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області поділився враженнями від перемоги над «Лунтіком», а також розповів про завдання, поставлені перед командою на сезон

ТИТУЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З МІНІ-ФУТБОЛУ – КОМПАНІЯ “FOREX CLUB”

– Олексію Миколайовичу, які враження залишись від матчу з «Лунтіком»?

– Враження важко передати словами. Усі хлопці віддалися навіть більше, ніж на сто відсотків, і зуміли здобути важливу перемогу.

– За день до старту сезону «Lifecell» завдяки зняттю із розіграшу «Сокола-2» отримав право зіграти у дивізіоні 2. Як команда сприйняла цей факт і наскільки була на той момент готова до досить неочікуваного підвищення у класі?

– Ми сподівалися зіграти у дивізіоні 2, але потім зрозуміли, що ми у рейтингу перебуваємо нижче деяких команд, тому налаштовувалися на те, що проведемо сезон у дивізіоні 3. А тут такий шанс випав за день до старту (посміхається). Частина хлопців була проти, але моє рішення і рішення президента було аналогічним – спробувати свої сили у другому за рангом дивізіоні та довести, що наш зимовий провал був такою собі «чорною плямою».

–  Після двох поразок «Lifecell» здобув дві перемоги поспіль. Чи задоволені таким стартом сезону?

– Задоволені. Я скажу, дивлячись на ігри, що майже усі команди рівні, і результат команди залежить від її бажання. Гра з «Brilliantom» після невдачі у стартовому раунді Кубка стала для нас переломним моментом, який допоміг здобути впевненість у собі. І вже на «Лунтік» хлопці виходили впевненими у власних силах та дещо додавши дисципліни, здобули другу перемогу поспіль.

–  Ви сказали, що у дивізіоні 2 майже всі команди рівні. А що скажете про рівень самого дивізіону?

– Рівень дивізіону 2 є досить високим. Немає супергравців, але, напевно у аматорському футзалі індивідуалізм не вирішує важливі питання, а вирішує командна робота. Я бачу це по нашій команді, по іншим колективам, у яких відповідальне ставлення до процесу та правильне налаштування на ігри незмінно приносять результат.

– Наскільки, на вашу думку, відрізняється рівень дивізіону 2 від рівня дивізіону 3?

– Напевно, якщо зрівняти по класу команд, група «А», у яку ми потрапили під час жеребкування групового етапу у дивізіоні 3 мало би чим поступалася дивізіону 2. Різниця насправді є: немає «прохідних» команд, на кожну гру треба налаштовуватися, наче на останню.

– Помітно, що ваша команда додає з кожнем матчем. В чому, на ваш погляд, полягає рецепт успіху?

– Рецепт успіху – у дисципліні. Хлопці розставили крапки над тим хто є хто в команді. Немає хаосу. Я відповідаю за тренувальний процес, наш президент, Сергій Дронг, вирішує усі фінансові питання.

 – Які завдання стоять перед «Lifecellom» у дебютному сезоні у дивізіоні 2?

– Головне завдання – закріпитися у дивізіоні 2. Прагнемо вийти у плей-офф, аби убезпечити себе від нервових перехідних матчів за «місце під сонцем» або ж прямого вильоту. Якщо ми стрибнемо трохи вище, то буде взагалі супер, але все треба робити поступово.

–  Що скажете стосовно рівня організації турніру?

– Рівень організації – супер. Мені подобається ставлення самих організаторів до змагань, і тим, що вони виставляють чіткі норми, їх теж можна зрозуміти. Організатори завжди йдуть по можливості нам назустріч, але рівень арбітражу залишає дрібні нарікання.

– Раніше ви грали в полі, а ось останні декілька місяців займаєте місце у воротах «Lifecella». Це було ваше рішення чи вимушена міра?

– Вимушена міра, яка швидше за все переросте у закономірність (посміхається). У нас було два воротарі перед стартом сезону, які грали та готувалися, але хлопців не відпускають на роботі і вони не мають змоги потрапляти на ігри. І тому вирішив спробувати свої сили у воротах. В дитинстві, коли займався футболом, то стояв у «рамці» (посміхається). Вже не ті роки, вже не та реакція, але якщо правильно ставити завдання на гру, то все буде добре. Перед матчем з «Лунтіком» сказав хлопцям, що вони повинні розуміти хто у нас стоїть на воротах, і якщо «дадуть» супернику бити, то я не все зможу витягнути. Але вони зробили добре свою роботу, я – свою, і ми перемогли (посміхається).

– Наступний матч Ваша команда проведе з «Філтексом-Аваль». Що скажете про суперника і чого очікуєте від гри?

– Якщо чесно, знаємо про свого наступного суперника досить мало. Однак на гру будемо налаштовуватися ретельно, і зробимо усе можливе, аби продовжити власну виграшну серію.

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here