Преміум-ліга: «Феміда-Старлайф» та «Епіцентр К-Forex Club» розіграють чемпіонство у дивізіоні 1, «Олімп» прощається з елітою

0
711

Прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області підсумовує чергові поєдинки у найсильнішому дивізіоні Преміум-ліги – дивізіоні 1

Головна увага вболівальників цього вік-енду у найсильнішому дивізіоні Преміум-ліги була прикута до ігор півфінальних серій плей-офф. У обох серіях все вирішилося у двох іграх, а «Феміда-Старлайф» та «Епіцентр К-Forex Club», здобувши по дві перемоги, завершать сезон матчами за золоті медалі. Про все це і не тільки далі у нашому огляді.

Початок першої півфінальної зустрічі між «Фемідою-Старлайф» та «Ладою» пройшов у досить запеклій боротьбі, але гострих моментів біля воріт обох команд було обмаль. Фактично перша осмислена атака у зустрічі увінчалася голом. Сталося це на 10-ій хвилині, коли Люблінський виявився першим на добиванні після потужного удару Романюка при швидкому розіграші ауту – 1:0. Відзначимо «Ладу», яка не опустила руки, а розпочала активно шукати щастя у атаці в надії відігратися. Дива воротарської майстерності демонстрував Купчанко, парирувавши «мертвий» м’яч після удару Зощука у верхній кут, а найкращий момент аби відновити паритет для «Лади» змарнував Андрій Шульган, не зумівши у ближньому бою переграти кіпера «юристів». Деякий час ініціатива була на боці «бордових», але завершення першого тайму впевненіше провели підопічні Едуарда Щепанського: Бакалярик поцілив у стійку із забійної позиції, а невдовзі Рибаку не вдалося переграти у очній дуелі Петричука.

В другому таймі «Феміда» діяла «по рахунку», а ось «Лада», яку активно підтримували трибуни, терпляче чекала свого шансу. І дочекалася вона його на 46-ій хвилині, коли Яровий, вдало зігравши у відборі, розігнав швидку контратаку, яку результивно завершив А. Шульган, після передачі Сергія з флангу холоднокровно пробивши у дальній нижній кут. Але не пройшло і хвилини, як у рахунку знову повели «юристи» завдяки шедевру від Рибака, який гарматним ударом ледве не від бокової лінії поцілив у праву «дев’ять» – 2:1.Далі на паркеті розгорнулися справжні «гойдалки», у яких суперники мали рівні шанси на успіх: Купчанко у стрибку витягнув потужний удар активного Ярового, а через декілька миттєвостей вже «Ладу» від голу врятував Зощук, в останній момент вибивши сферу з «стрічечки» після удару головою від Маковійчука. Останні хвилини «бордові» в надії відігратися провели із 5-им польовим, але ця тактика успіхом для підопічних Ісмаїла Умарова не увінчалася. Усі питання щодо переможця зняв Рибак, який за 27 секунд до сирени ударом зі своєї половини вразив вже порожню ціль після помилки «Лади» при розіграші «зайвого» – 3:1 на користь «Феміди-Старлайф».

З аналогічним рахунком завершилася і друга гра півфінальної серії між цими суперниками, але за сюжетом цей матч багато в чому відрізнявся від першої битви. «Феміда-Старлайф» неймовірно впевнено розпочала гру, і забивши вже до 7-ої хвилини два «сухі» голи у ворота Петричука, зробила більш ніж вагому заявку на підсумковий успіх. Дублем відзначився Бакалярик, який спочатку виявився найспритнішим на дальній стійці після чудового проходу по флангу та прострілу від Рибака, а через декілька секунд більярдним пострілом в праву «шістку» увінчав швидкий розіграш «вільного» удару – 2:0. Прийти в себе від такого болючого «подвійного удару» «Лада» зуміла лише наприкінці першого тайму. Непогані нагоди змінити цифри на табло мали Шульган та Яровий, але в обох випадках впевнено зіграв на останному рубежі Купчанко.

В другому таймі суперники відповідали атакою на атаку, що неабияк радувало численних глядачів. Знову вище всяких похвал грав у рамці власних воріт Купчанко, зреагувавши на підступні постріли у верхні кути від Ярового та Баландюка, а «Феміда-Старлайф» запам’яталася ударом Бродзянського у стійку та змарнованим супермоментом Люблінського, який з кількох метрів після чудового пасу Романюка поцілив точнісінько у голкіпера. Знову «Лада» спробувала врятувати гру за рахунок 5-ого польового, і як в першому матчі цих суперників це увінчалося перехопленням Рибака, і влучним ударом останнього у вже порожню «рамку» «бордових» – 3:0. «Лада» і далі діяла в режимі «штучної більшості» і невдовзі один м’яч потужним ударом зліва відквитав Воловик, а через декілька секунд Баландюк міг оживити тінь інтриги у грі, але запоров перспективний вихід «3 в 1» безхитрісним ударом у кіпера. Отже – 3:1 на користь «Феміди-Старлайф», яка здобуваючи другу перемогу у півфінальній серії виходить до фіналу, а «Лада» завершить сезон матчами за «бронзу».

Боротьба за інша путівку до фіналу, яку розігрували «Helpix» та «Епіцентр К-Forex Club» видалася набагато цікавішою та драматичнішою.  У першій грі півфінальної серії усі ключові події відбулися у першій 27-ти хвилинці. Відкрив рахунок у зустрічі Олексюк, влучно вдотик пробивши у ліву «шістку» після націленої передачі від Мельника, на що «будівельники» зуміли відповісти голом Богославського, який гарматним пострілом під поперечку увінчав швидку контратаку «синіх» під занавіс першої половини гри. Після перерви суперники довгий час воліли не ризикувати, прагнучи перш за все надійно діяти біля власних воріт, а ось ближче до завершення гри «будівельники» активізувалися, прагнучи не доводити справу до нервової серії пенальті. Дива воротарської майстерності продемонстрував Восканян, парируваши «мертвий» удар у верхній кут від Антонюка, а коли вже і він був безсилим врятувати свою команду, виручив «Helpix» Семенчук, вибивши головою шкіряний снаряд з лінії вже порожніх воріт після удару все того ж Антонюка. Отже – нічия з рахунком 1:1 в основний час, і все вирішувалося у серії післяматчевих пенальті. Її героєм став Дмитро Сандулов, який парирував два удари з «позначки» і подарував «Епіцентру К-Forex Club» першу перемогу в серії.

Окрилені цією перемогою, підопічні Віктора Власова жвавіше розпочали і другий матч серії, і вже доволі швидко зуміли вийти вперед у рахунку. Після довгого вводу від Сандулова, Гарієвський головою переадресував м’яч на Олянчука, який обікравши на замасі Олексюка з досить гострого кута поцілив акурат у праву «дев’ятку» – 0:1. На куражі «будівельники» могли доводити рахунок до розгромного, але завадив цьому Восканян, зреагувавши на небезпечні удари від Безвещука та Олянчука після розіграшів стандартних положень. На все це «Helpix» відповів блискавичною контратакою на 11-ій хвилині, у завершальній фазі якої Муляру після націленого прострілу Алексєєва на дальню стійку залишалося лише не промахнутися з кількох метрів – 1:1. В наступній атаці Бабак міг виводити вже вперед у рахунку «клітчатих», але після чудової скидки від Шкрябця не зумів влучити у ціль із забійної позиції. Відоме футбольне правило спрацювало на 21-ій хвилині, коли Антонюк наважився на удар з-за меж воротарського, і сфера після невеличкого рикошету від захисника залетіла у ліву «шістку» воріт номінальних господарів – 1:2. На останніх хвилинах першого тайму суперники обмінялися доволі гострими випадами: Сандулов у красивому стрибку витягнув з «дев’ятки» м’яч після гарматного удару Олексюка, а через декілька секунд блиснув майстерністю вже і Восканян, вийшовши переможцем у ближньому бою із Безвещуком.

Другий тайм розпочався з атак «будівельників», в складі яких найбільш активним був Безвещук, але Вадиму в двох небезпечних епізодах зовсім трішки бракувало точності. Відповідь «Helpixa» ж виявилася гольвою. Рижук відгукнувся на чудову навісну передачу Восканяна зі своєї половини, і випередивши на виході Сандулова ефектно головою підправив сферу у сітку – 2:2. Здавалося, що і цього разу все вирішиться у серії післяматчевих пенальті, але зовсім іншої думки з цього приводу був Безвещук, який холоднокровним ударом в «будиночок» голкіперу на 49-ій хвилині реалізував вихід віч-на-віч із Восканяном. «Helpix» бився до останнього, але «Епіцентру К-Forex Club» зумів втримати переможний результат, а Сандулов, витягнувши на останніх секундах два «мертві» м’ячі після ударів Ліповуза знову став героєм. Отже – 3:2 на користь «Епіцентру К-Forex Club», який вдруге перемагаючи у півфінальній серії складе компанію «Феміді-Старлайф» у битві за «золото». «Helpix» ж у «бронзовій» серії позмагається із «Ладою» за підсумкову третю позицію.

Зливою забитих голів ознаменувався стартовий тур Кубку Поділля, у якому підсумкові місця з 5-ого по 8-е розігрують команди, які вибули з плей-офф на стадії 1/4 фіналу. В першій грі «Хмельницькі делікатеси», вдало використавши тактику на контратаках та покаравши свого суперника за численні помилки при розіграші «зайвого» розгромила «Сокіл-3». На вісім пропущених голів у власні ворота «соколята» відповіли лише точним ударом Луцюка – 8:1 на користь «делікатесних». У переможців відмічаємо вдалі дії тріо Сиворог-Наконечний-Жаріков, кожен з якого по два рази залишив свій результативний «автограф» у воротах Гончара. В іншій грі 1-ого туру, в якій зустрічалися «Динамо-ГУНП» та «Кардіфф-Прикордонник» глядачі побачили ще більше забитих м’ячів. «Помаранчеві», проявивши характер, зумів відіграти два «сухі» голи, пропущені у першому таймі, а вирішальним у грі став епізод з вилученням Рибчинського. Далі у ворота обезкровленного «Кардіффа» посипалися, наче з рогу достатку, а фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу «Динамо-ГУНП» з «тенісним» рахунком 10:4.

Емоційними і багатими на забиті м’ячі видалися також поєдинки 3-ого туру Кубку Виклику. Першими на майданчик вийшли «Beerloga» та «Ротор». У грі «без захисту» «пивні» святкували результативну перемогу з рахунком 11:5, і завдяки цьому успіху дещо покращили власне турнірне становище. «Роторців» ця поразка опустила до зони вильоту.

Продовжив свою виграшну серію «Ротор-2», який в 3-ому турі здолав «Олімп». Обезкровленої команди з Деражні вистачило лише на перший тайм та початок другого, а ось завершення зустрічі пройшло вже за цілковитої переваги «салатових», які провівши п’ять «сухих» голів у ворота Гайновського, святкувала вольову перемогу з рахунком 6:2. Ця вікторія дозволила «молодшим роторцям» вперше за довгий час покинути зону прямого вильоту, а ось «Олімп» ця поразка позбавила навіть теоретичних шансів на збереження місця у дивізіоні 1. Наступний сезон команда з Деражні розпочне рангом нижче – у дивізіоні 2.

В центральній грі 3-ого туру Кубку Виклику зустрічалися «Евеліна» та «Тетра». Все розпочалося як не можна краще для «синіх», які вже на 9-ій хвилині після влучних ударів Диняка та Шляхового володіли вагомою перевагою у два забиті м’ячі, але «Евеліна», проявивши характер, зуміла в підсумку перевернути у матчі все з ніг на голову. Дубль Штокала ще в першому таймі повернув інтригу, а вирішальним став гол Василіва в дебюті другого тайму, який результативно використав помилку «синіх» при розіграші 5-го польового – вольова перемога «Евеліни» з рахунком 3:2, яка завдяки цьому успіху стає одноосібним лідером турніру за підсумкові 9-14 місця.

ТЕХНІЧНІ ДАНІ МАТЧІВ ІГРОВОГО ВІК-ЕНДУ У ДИВІЗІОНІ 1

«Сокіл-3» – «Хмельницькі делікатеси» – 1:8 (0:2)

Арбітри: А. Сас, Данилюк

Голи: Луцюк (51) – Глаз (5), Сиворог (27, 54), Богдан (35), Наконечний (44, 54), Жаріков (45, 50)

«Сокіл-3»: Гончар, Луцюк, Ноль, Кравчук, Оліферчук, Мельник, Першин, Шаманський, Чайка, Розпаченюк

«Хмельницькі делікатеси»: Самчук, Сиворог, Кащук, Богдан, Наконечний, Ситник, Глаз, Бармак, Жаріков, Дячук

Попередження: Розпаченюк (20), Шаманський (34)

«Кардіфф-Прикордонник» – «Динамо-ГУНП» – 4:10 (0:2)

Арбітри: Данилюк, А. Сас

Голи: Райтаровський (30, 54), Рибчинський (39), Малишевський (53) – Соботюк (17, 54), Федорко (25), Колесников (40, пен., 54), Подлюк (44, пен., 48, 51), Соколюк (45), Березовський (53)

«Кардіфф-Прикордонник»: Райтаровський, Козак, Малишевський, Мельников, Рибчинський, Іщук

«Динамо-ГУНП»: Чекерський, Колесников, Бойчук, Заєць, Соботюк, Сторожук, Подлюк, Бабій, Федорко, Грицик, Березовський, Соколюк

Попередження: Райтаровський (40), Іщук (54) – Соколюк (39), Колесников (45)

Вилучення: Рибчинський (44, позбавлення суперника явної можливості забити м’яч)

«Ротор» – «Beerloga» – 5:11 (1:3)

Арбітри: Подворний, Вислободський

Голи: Бондар (20), Святий (40, 53, 54), Шпаков (53) – Кульбачний (13, 23, 52), Стеценко (13, 30, 49), Папірович (38), Плосконос (39, 54), Самсонов (42), Павліш (49)

«Ротор»: Рудий, Шлапак, Шпаков, Святий, Стасюк, Туз, Кострицький, Красножон, Бондар, Слободян, Чабан

«Beerloga»: Кучерук, Самсонов, Стеценко, Плосконос, Кульбачний, Павліш, Левченко, Підручний, Папірович

Попередження: Павліш (50), Самсонов (53)

«Олімп» – «Ротор-2» – 2:6 (1:1)

Голи: Падневич (20, 30) – Логвіненко (12), Паляниця (41, 48), Камінський (46), Падневич (49, аг.), Гайдашевський (54)

«Олімп»: Гайновський, Біляк, Гуліватий, Падневич, Скибінський, Івановський

«Ротор-2»: Болістовський, Олексійчук, Логвіненко, Паляниця, Камінський, Гайдашевський, Крутяков, Орошкевич, Нік, Сова, Штолько, Данилюк

Вилучення: Олексійчук (44, позбавлення суперника явної можливості забити м’яч)

«Феміда-Старлайф» – «Лада» – 3:1 (1:0)

Рахунок у серії: 1:0

Арбітри: Жмурко, Божко

Голи: Люблінський (10), Рибак (47, 54) – А. Шульган (46)

«Феміда-Старлайф»: Купчанко, Караім, Бойко, Романюк, Гончарук, Люблінський, Бродзянський, Гребенюк, Бакалярик, Маковійчук, Куляк, Рибак, Ткачук

«Лада»: Петричук, В. Воловик, Яровий, О. Воловик, Умаров, Дияк, Мустафін, П. Шульган, А. Шульган, Зощук, Лисюк, Замогильний

Попередження: Бойко (30) – О. Воловик (46)

«Helpix» – «Епіцентр К-Forex Club» – 1:1 (1:1) пен. 1:2

Рахунок у серії: 0:1

Арбітри: Божко, Жмурко

Голи: Олексюк (10) – Богославський (25)

«Helpix»: Восканян, Косяк, Яремчук, Алексєєв, Олексюк, Мельник, Бабак, Семенчук, Шкрябець, Слободянюк

«Епіцентр К-Forex Club»: Сандулов, Овчинніков, Безвещук, Гарієвський, Олянчук, Антонюк, Самсонюк, Богославський, С. Вербовий, Сяньков, Успенський, В. Вербовий, Слівінський

Попередження: Яремчук (34)

Серія пенальті: Мельник – 1:0, Успенський – 1:1, Восканян – 1:1 (воротар), Самсонюк – 1:1 (повз ворота), Косяк – 1:1 (воротар), Олянчук – 1:2

«Helpix» – «Епіцентр К-Forex Club» – 2:3 (1:2)

Рахунок у серії: 0:2

Арбітри: Куцак, Божко

Голи: Муляр (11), Рижук (30) – Олянчук (3), Антонюк (21), Безвещук (49)

«Helpix»: Восканян, Мельник, Шкрябець, Олексюк, Алексєєв, Яремчук, Косяк, Бабак, Семенчук, Ліповуз, Рижук, Муляр, Слободянюк, Бриндак

«Епіцентр К-Forex Club»: Сандулов, Овчинніков, Безвещук, Гарієвський, Олянчук, Антонюк, Самсонюк, Богославський, Успенський, Сяньков, С. Вербовий, В. Вербовий, Слівінський

Попередження: Бабак (23), Шкрябець (41), Олексюк (50) – Успенський (33), Сандулов (37)

«Феміда-Старлайф» – «Лада» – 3:1 (2:0)