Преміум-ліга: крах фаворитів на старті плей-офф у дивізіоні 1

0
772

З четвірки кращих команд за підсумками «регулярки» святкувати перемогу у першій грі 1/4 фіналу плей-офф зуміла лише «Феміда-Старлайф»

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “FOREX CLUB”

ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “HELPIX

ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “ХМЕЛЬНИЦЬКІ ДЕЛІКАТЕСИ

У суботу, 17-ого лютого, у найсильнішому дивізіоні Преміум-ліги стартувала стадія плей-офф. І стартувала вона досить сенсаційно. Відразу три представники з четвірки кращих команд за підсумками регулярного чемпіонату зазнали поразок у перших іграх чвертьфінальних серій плей-офф. Окрім того, також були зіграні матчі першого туру Кубку Виклику. Про все це і не тільки далі у нашому огляді.

Відкривав стадію плей-офф перший матч чвертьфінальної серії плей-офф між «Фемідою-Старлайф» та «Соколом-3». Вже з перших хвилин підопічні Едуарда Щепанського заволоділи ініціативою, перемістивши основний епіцентр ігрових подій на половину «соколят». Не раз номінальних гостей від вірних голів рятував Гончар, а одного разу зіграв за «Сокіл-3» і каркас воріт, який перевірив на міцність своїм ударом Бакалярик. До забитих м’ячів справа вперше у зустрічі дійшла на 25-ій хвилині, коли Ткачук, уникнувши підкату від Ноля виконав націлений простріл на дальню стійку, де забутому захисниками Рибаку залишалося лише не промахнутися з кількох метрів – 1:0. Окрилена успіхом «Феміда-Старлайф» вже менш ніж через хвилину подвоїла власну перевагу. Гончар впорався з ударами Гончарука та Люблінського, які після провалу захисту «Сокола-3» буквально впритул розстрілювали його голкіпера, а ось Гребенюк на «третій хвилі атаки» виявився влучним – 2:0. Хто зна, як склалися би подальші події, реалізуй свій забійний момент в дебюті другого тайму Роговський, але після потужного пострілу Максима у ближню «дев’ять» Караім не без проблем ліквідував загрозу. Далі у «Сокола-3», який грав лише з однією заміною став «закінчуватися бензин», а ось «юристи» не зупинялися на досягнутому, і ще провівши п’ять «сухих» голів у ворота свого суперника, довели справу до розгрому. Героєм другого тайму та справжнім «злим генієм» для «соколят» став Бродзянський, який до гольових передач на Гончарука та Бойка додав дубль на останній хвилині поєдинку. В підсумку – більш ніж переконлива перемога «Феміди-Старлайф» з рахунком 7:0.

Наступними на майданчик вийшли «Хмельницькі делікатеси» та «Епіцентр К-Forex Club». Розпочали активніше гру номінальні гості, у складі яких найбільш помітним був Безвещук. Спочатку «сімка» «будівельників» після розіграшу ауту поцілив у стійку, а через декілька хвилин не зумів у ближньому бою переграти Самчука. «Епіцентр К-Forex Club» зумів втілити свою ігрову перевагу у гол на 15-ій хвилині, а допоміг у цьому підопічним Віктора Власова «стандарт»: Богославський сильно прострелив з кутового, і сфера після рикошету від ноги Ніка затріпотіла у сітці воріт «делікатесних» – 0:1. 8 хвилин номінальні господарі приходили в себе, і зібравшись силами зуміли відновити статус-кво. На цей результат стандартне положення допомогло вже «Хмельницьким делікатесам»: Кащук відгукнувся на м’яку передачу Паюка з кутового в район ближньої стійки і вдотик пробив у верхній кут без шансів для Сандулова – 1:1. Цей гол неабияк додав впевненості «делікатесним», які вже відразу після перерви схилили шальки терезів на власну користь. А результативний удар Наконечного, який після вишуканої «стіночки» із партнером по обвідній траєкторії поцілив точнісінько у праву «дев’ять» метрів з 15-ти настійно рекомендуємо до перегляду – 2:1. Відіграватися тепер вже було потрібно було «Епіцентру К-Forex Club», і підопічним Віктора Власова вже доволі швидко вдалося забити своєчасний гол у відповідь. Його автором став Гарієвський, який несильним, але влучним ударом у нижній кут після прострілу з флангу від Безвещука змусив вдруге у зустрічі капітулювати Самчука – 2:2, і інтрига у матчі ожила з новою силою. Далі основні події відбувалися на половині «делікатесних». Активний Гарієвський після скидки Олянчука поцілив у штангу, невдовзі дива воротарського ремесла продемонстрував Самчук, парирувавши «мертвий» м’яч після удару впритул від Олянчука. Третій гол у ворота номінальних господарів, як то кажуть «назрівав», і стався на 39-ій хвилині. Відзначився той ж Гарієвський, якому після чудового пасу від настирного Олянчука залишалося лише не промахнутися з кількох метрів, і перевернув у матчі все з ніг на голову – 2:3. «Делікатеси» не здавалися, і Кащук точним ударом в ліву «шістку» від штанги після розіграшу ауту довів інтригу у грі до максимального значення – 3:3. Обидва колективи прагнули вирвати перемогу у основний час, не воліючи доводити справу до нервової серії післяматчевих пенальті, і краще це вдалося у «будівельників». Справжнім героєм став Гарієвський, який після довгого вводу від Сандулова влучно пробивши впритирку із стійкою, оформивши хет-трик та подарувавши своїй команді першу перемогу у серії – 4:3 на користь «Епіцентру К-Forex Club», який завдяки цій вікторії стає на крок ближчим за свого суперника до виходу у півфінал.

Стартував з поразки у плей-офф і чинний чемпіон змагань, «Динамо-ГУНП», яке поступилося у першій грі 1/4 фіналу «Ладі». Саме «бордові» жвавіше розпочали звітну зустріч, при першій ліпшій нагоді створюючи небезпеку біля воріт свого опонента. Рятував «динамівців» Попроцький, парирувавши непрості м’ячі після ударів Лисюка та Воловика, але і він виявився безсилим на 12-ій хвилині, коли Яровому вдався сильний та точний постріл у ліву «шістку» з лінії воротарського – 0:1. Подальші події на паркеті нагадували «гойдалки», у яких все могло змінитися як в один, так і в інший бік. Блиснув майстерністю Петричук, парирувавши «мертві» м’ячі після підступних ударів Середюка та Колесникова, а ось «Динамо-ГУНП» відверто вибачив Умаров, який після чудового пасу з флангу від Шульгана не зумів з кількох метрів влучити у порожній кут. В дебюті другого тайму подібним епічним марнотратством відзначився вже Соботюк, а ось вдруге у грі до забитих голів у матчі справа дійшла лише на 32-ій хвилині. «Лада» заробила право на небезпечний штрафний поблизу воріт «білих», після розіграшу якого Яровий більярдним ударом впритирку із стійкою оформив дубль – 0:2. Далі «Динамо-ГУНП» перейшло на гру з 5-им польовим, і на паркеті події стали розвиватися ще цікавіше. Шульган та Подлюк обмінялися ударами в каркас, а ось Баландюк, використавши помилку суперника при розіграші «зайвого» та вразивши порожню ціль, довів рахунок на табло до розгромного – 0:3. «Динамо-ГУНП» продовжило і надалі грати з 5-им, і невдовзі Соколюк, втіливши у гол чудовий пас з флангу від Бабія, один м’яч відквитав, а на останніх секундах ігрового часу Колесников втратив відмінну нагоду забити другий гол для «Динамо-ГУНП», не зумівши переграти з дабл-пенальті Петричука. Для кіпера «бордових» це вже 5-ий парируваний 10-ти метровий удар у сезоні! Отже – 3:1 на користь «Лади», яке відкриває рахунок у серії, а ось чинний чемпіон у боротьбі за путівку до півфіналу вже не має права на помилку.

Найбільш цікавим серед перших ігор 1/4 фіналу плей-офф стало протистояння «Helpixa» та «Кардіфф-Прикордонника». В першому таймі на паркеті було досить важко зрозуміти яка команда стала першою у «регулярці», а яка – восьмою. «Клітчатим» без травмованих Муляра та Олексюка дещо не вистачало думки в атаці, але це не применшує заслуги «помаранчевих», які не дали зіграти своєму опоненту у його фірмовий футзал. Все найцікавіше суперники приберегли на другий тайм, вже в дебюті якого обмінялися неймовірно гострими випадами: Малишевський після пасу від Рефеля з близької відстані поцілив у голкіпера, на що «клітчаті» відповіли ударом Ліповуза в стійку. Рахунок у грі було відкрито на 44-ій хвилині, коли Шкрябець втілив у гол простріл з флангу, але «Кардіфф-Прикордонник» не опускав руки. Трішки зібравшись силами, «помаранчевим» вистачило лише одного оберту хвилинної стрілки, аби перевернути у матчі все з ніг на голову. Мельников, вдало зігравши у відборі та «відвозивши» відразу двох захисників віддав ідеальну передачу на хід Малишевському, який вишукано підсікши сферу над плечем Восканяна, встановив статус-кво, а через декілька секунд у обіймах партнерів поринув вже Малащук, який з другої спроби переграв кіпера «клітчатих» – 1:2!!! «Helpix» кинувся відіграватися, і невдовзі Шкрябець після точної передачі Мельника, заставши зненацька Райтаровського ударом майже від лівої «бровки», знову повернув рівновагу на табло – 2:2. Обидва колективи прагнули у останні хвилини вирвати перемоги, але їх спроби успіхом не увінчалися: Ліповуз вдруге у матчі потривожив каркас воріт «помаранчевих» своїм ударом, а ось Мельников після розкішної передачі Малащука не зумів з кількох метрів влучити у порожній кут. Отже – нічия з рахунком 2:2, і все вирішувалося у серії післяматчевих пенальті. Восканян, парирувавши удар з «точки» від Малащука, наблизив до успіху «Helpix», а ось далі майстерністю блиснув вже Райтаровський. Молодий страж воріт «Кардіффа» взяв удари з «позначки» від Ліповуза та Гайдаша, а ось Малишевський та Мельников свої спроби реалізували, дозволивши таким чином «Кардіфф-Прикордоннику» виявитись сильнішим у цій драматичній «лотореї» та здобути першу перемогу у серії.

Доволі цікавими і видалися матчі 1-ого туру у Кубку Виклику, де команди які не потрапили у плей-офф по коловій системі із збереженням очок, набраними у «регулярці» розіграють підсумкові місця з 9-ого по 14-е. Особняком тут стояло протистояння між «Олімпом» та «Beerlogoю», але боротьбу тут можна було спостерігати хіба що у першому таймі, який завершився внічию. Після перерви «пивних» вже було не спинити: роззабивався Солонинко, який у цій грі оформив покер, а дублі Папіровича та Кульбачного остаточно закріпили успіх номінальних гостей. Саме другий гол Кульбачного і став найкрасивішим у грі: після вдалої гри у відборі, «сімка» номінальних гостей ефектно метрів з 13-ти підсік шкіряний снаряд «за комірець» голкіперу. «Олімп» ж стараннями Падневича наприкінці зустрічі зумів дещо врятувати власний престиж – 4:11 на користь «пивних», і схоже команду з Деражні від прямого вильоту з дивізіону 1 зможе врятувати лише чудо. Опустившись після цієї поразки на останнє місце, «олімпійці» від зони стикових матчів відстають вже на 7 очок.

«Опустив» деражнянців на останній рядок у турнірній таблиці «Ротор-2», який у 1-ому турі здолав «Евеліну». У неймовірно емоційному матчі все вирішив гол Гайдашевського, який наприкінці першого тайму холоднокровно реалізував вихід віч-на-віч із голкіпером. Отже – перемога «молодших роторців» із рідкісним як для футзалу рахунком 1:0, і тепер їм для продовження боротьби за збереження прописки у дивізіоні 1 на наступний сезон потрібно лише вигравати у кожному матчі.

Лідирує у цьому турнірі за підсумками першого туру «Тетра», яка розпочала свій шлях з розгромної перемоги над «Ротором». У першому таймі впевненіше виглядали «сині», які втілили свою перевагу у гол завдяки влучному удару Кузьміна під завісу першої 27-ти хвилинки, а ось після перерви вони у яскравому стилі довели справу до розгрому. У ворота Чабана влетіло ще п’ять «сухих» м’ячів, серед яких найбільш ефектним став гол Задерейка, забитий прямим ударом з кутового (!). Отже – більш ніж переконлива перемога «Тетри» з підсумковим рахунком 6:0.

ТЕХНІЧНІ ДАНІ ПЕРШИХ ІГОР 1/4 ФІНАЛУ ПЛЕЙ-ОФФ ТА МАТЧІВ 1-ОГО ТУРУ КУБКУ ВИКЛИКУ У ДИВІЗІОНІ 1

«Феміда-Старлайф» – «Сокіл-3» – 7:0 (2:0)

Рахунок у серії: 1:0

Арбітри: Божко, Жмурко

Голи: Рибак (25), Гребенюк (26), Гончарук (35), Романюк (38), Бойко (52), Бродзянський (54, 54)

«Феміда-Старлайф»: Купчанко, Караім, Бойко, Романюк, Гончарук, Бродзянський, Люблінський, Гребенюк, Бакалярик, Маковійчук, Куляк, Рибак, Ткачук

«Сокіл-3»: Гончар, Луцюк, Ноль, Оліферчук, Мельник, Роговський

«Хмельницькі делікатеси» – «Епіцентр К-Forex Club» – 3:4 (1:1)

Рахунок у серії: 0:1

Арбітри: Жмурко, Божко

Голи: Кащук (23, 46), Наконечний (28) – Акбар Нік (15, аг.), Гарієвський (29, 39, 52)

«Хмельницькі делікатеси»: Самчук, Ситник, Жаріков, Наконечний, Морочківський, Кащук, Макс. Паюк, Леонов, Акбар Нік, Богдан, Бармак, Дячук

«Епіцентр К-Forex Club»: Сандулов, Моночков, Безвещук, Гарієвський, Олянчук, Антонюк, Сяньков, Самсонюк, Богославський, Успенський, В. Вербовий, Слівінський

Попередження: Морочківський (21), Бармак (25) – Гарієвський (4), Безвещук (14)

«Динамо-ГУНП» – «Лада» – 1:3 (0:1)

Арбітри: Куцак, Вислободський

Голи: Соколюк (53) – Яровий (12, 33), Баландюк (53)

«Динамо-ГУНП»: Попроцький, Чекерський, Бабій, Колесников, Соботюк, Соколюк, Середюк, Березовський, Подлюк, Грицик, Сторожук, Розгон, Федорко, Заєць

«Лада»: Петричук, А. Шульган, Яровий, Дияк, Баландюк, В. Воловик, Умаров, Мустафін, О. Воловик, Лисюк, Зощук

Попередження: Соколюк (32), Колесников (34) – Петричук (54)

«Олімп» – «Beerloga» – 5:10 (3:3)

Голи: Падневич (2, 49, 54), Івановський (11), Блажко (25) – Папірович (17, 51), Самсонов (18), Солонинко (19, 39, 41, пен., 48), Антонов (29), Кульбачний (43, 54)

«Олімп»: Гайновський, Івановський, Блажко, Біляк, Падневич, Гуліватий, Берлінський, Підпанюк

«Beerloga»: Левченко, Антонов, Самсонов, Плосконос, Павліш, Кульбачний, Мельник, Папірович, Солонинко

Попередження: Гайновський (40), Біляк (51) – Плосконос (33)

«Евеліна» – «Ротор-2» – 0:1 (0:1)

Арбітри: Подворний, А. Сас

Голи: Гайдашевський (27)

«Евеліна»: Паславський, Піхотко, Ошовський, Мельничук, Бородій, Василів, Борис, Белінський, Штокало, Мельник

«Ротор-2»: Болістовський, Орошкевич, Олексійчук, Камінський, Логвіненко, Гайдашевський, Нік Омар, Паляниця, Штолько, Сова, Данилюк, Крутяков

Попередження: Борис (53) – Логвіненко (8), Гайдашевський (23), Крутяков (48), Камінський (53)

«Тетра» – «Ротор» – 6:0 (1:0)

Арбітри: А. Сас, Подворний

Голи: Кузьмін (26), Ахмедов (30), Диняк (37, 53), Нужда (45), Задерейко (53)

«Тетра»: Алексейчук, Шляховий, Скалій, Диняк, Нужда, Ахмедов, Монастирський, Смоляренко, Кузьмін, Михальчук, Задерейко

«Ротор»: Чабан, Стасюк, Шпаков, Бондар, Красножон, Кострицький, Святий, Шлапак, Слободян, Грищук

Попередження: Бондар (18)

«Helpix» – «Кардіфф-Прикордонник» – 2:2 (0:0) пен. 1:2

Голи: Шкрябець (44, 53) – Малишевський (48), Малащук (48)

«Helpix»: Восканян, Мельник, Шкрябець, Ліповуз, Рижук, Гайдаш, Семенчук, Алексєєв, Слободянюк

«Кардіфф-Прикордонник»: Райтаровський, Рефель, Малишевський, Іщук, Мельников, Малащук, Сологуб, Козак, Рибчинський

Серія пенальті: Малащук – 0:0 (воротар), Мельник – 1:0, Малишевський – 1:1, Ліповуз – 1:1 (воротар), Мельников – 1:2, Гайдаш – 1:2 (воротар)