Рішення №10 Апеляційного комітету Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

0
327

У четвер, 18-ого серпня, відбулося чергове засідання апеляційного комітету Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

РІШЕННЯ

18.08.2022                                      Хмельницький                                                 №10

Апеляційний комітет (надалі за текстом – АК АМФФХО) у складі: 

Забродського О.С. (головуючий), Каштеляна С.О.,

розглянувши апеляційну скаргу команд «РОТОР» на рішення контрольно-дисциплінарного комітету АМФФХО (надалі за текстом – КДК АМФФХО) від 17.02.2022 (протокол №182) в частині відсторонення гравця команди «РОТОР» Євгена Шмакова, за наслідками розгляду епізоду у матчі 1-ого туру Кубку Виклику (дивізіону 1) ПРЕМІУМ-ЛІГИ АМФФХО сезону 2021/2022 років (надалі за текстом – ПРЕМІУМ-ЛІГА), зіграного 12.02.2022 між командами «ЕВЕЛІНА-Акпадон-Агро» – «РОТОР»  (рахунок 1:4),

УСТАНОВИВ:

Рішенням КДК АМФФХО на підставі п.п. 24 (удар в обличчя, не пов’язаний з ігровим епізодом, до, під час, після гри) та п.п. 27 (особливо важкий випадок (навмисне нанесення тяжкої травми або прояв цинізму)) п. 6.1 розділу 6 Дисциплінарного кодексу АМФФХО (в редакції, чинній  на момент виникнення спірних відносин), надалі за текстом – ДК АМФФХО, за сукупністю покарань відсторонено гравця команди «РОТОР» Євгена Шмакова на 14 (чотирнадцять) ігор від участі у ПРЕМІУМ-ЛІЗІ.

В своїй апеляційній скарзі, виходячи з власних міркувань, апелянт просить змінити рішення КДК АМФФХО, обґрунтовуючи це тим, що в діях його гравця немає прояву цинізму, з посиланням на практику застосування АК АМФФХО норм ДК АМФФХО в епізодах, на думку скаржника, ідентичних даному.

Перевіривши матеріали дисциплінарного провадження, заслухавши думку представника апелянта, АК АМФФХО дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

АК АМФФХО звертає увагу, що для призначення покарання на підставі п.п. 27 п. 6.1 розділу 6 ДК АМФФХО не достатньо вказати лише номер підпункту ДК АМФФХО, оскільки такий підпункт містить декілька різних обґрунтувань для застосування однієї тієї ж санкції, а саме: «навмисне нанесення тяжкої травми» або «прояв цинізму».

Цинізм – поведінка, що виражає усвідомлене та демонстративне ігнорування певних моральних цінностей. Аналогічна позиція, при застосуванні п.п. 27 п. 6.1 розділу 6 ДК АМФФХО, висловлена апеляційним комітетом у рішенні №7 від 05.02.2022.

Отримання тяжкої травми у спірному епізоді не підтверджується наявними матеріалами дисциплінарного провадження, а також спростовується письмовими поясненнями постраждалого. 

Нанесення удару в обличчя не засвідчується переглядом відеозапису, де чітко видно, що гравець команди «ЕВЕЛІНА-Акпадон-Агро», перебуваючи у положенні «лежачи на боку», був у цей час розвернутий спиною до порушника. 

АК АМФФХО кваліфікує дії Є.Шмакова відповідно до п.п. 22 (удар (крім удару в обличчя) суперника, партнера по команді чи будь–якої іншої особи до, під час зупинки та завершення гри) п. 6.1 розділу 6 ДК АМФФХО (в редакції, чинній  на момент виникнення спірних відносин).

Враховуючи викладене, керуючись п.п. 2.9.3 п. 2.9 розділу 2 ДК АМФФХО, АК АМФФХО

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу команди «РОТОР» задовольнити частково.

Рішення КДК АМФФХО від 17.02.2022 (протокол №182) в частині відсторонення гравця команди «РОТОР» Євгена Шмакова за сукупністю покарань на підставі п.п. 24 та п.п. 27 п. 6.1 розділу 6 ДК АМФФХО (в редакції, чинній  на момент виникнення спірних відносин) – скасувати.

В цій частині прийняте нове рішення, яким відсторонити гравця команди «РОТОР» Євгена Шмакова від участі у ПРЕМІУМ-ЛІЗІ на 10 (десять) ігор на підставі п.п. 22 п. 6.1 розділу 6 ДК АМФФХО (в редакції, чинній  на момент виникнення спірних відносин).  

Підпис          О. Забродський

Підпис           С. Каштелян 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here