Рішення №21 Апеляційного комітету Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

0
137

У вівторок, 11-ого липня, відбулося чергове засідання апеляційного комітету Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

ОРГАНІЗАТОРИ ЗМАГАНЬ – АСОЦІАЦІЯ МІНІ-ФУТБОЛУ (ФУТЗАЛУ) ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА УПРАВЛІННЯ МОЛОДІ ТА СПОРТУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

РІШЕННЯ

11.07.2023                                       Хмельницький                                           №21

Апеляційний комітет (надалі за текстом – АК АМФФХО) у складі:

Забродського О.С. (головуючий), Каштеляна С.О., Донця О.В.,

розглянувши апеляційну скаргу команди «Облавтодор» (Хмельницький) на рішення контрольно-дисциплінарного комітету АМФФХО від 28.06.2023 (протокол №230) в частині відсторонення гравця цієї команди, Олексія Соловея, за наслідками розгляду епізоду в матчі 6-ого туру (дивізіон 1) ПРЕМІУМ-ЛІГИ відкритого Чемпіонату Хмельницького з міні-футболу сезону 2023 року, зіграного 25.06.2023 між командами «Алмаз» – «Облавтодор» (рахунок 7:1), УСТАНОВИВ:

Рішенням КДК АМФФХО гравця команди «Облавтодор», Олексія Соловея, притягнуто до відповідальності на підставі п.25 (удар будь – якої особи до, під час зупинки та завершення гри (окрім арбітрів чи офіційних осіб АМФФХО) та п. 29 (агресивна поведінка, що призвела до безладдя на майданчику) розділу 6 ДК АМФФХО, та за сукупністю покарань відсторонено на 13 (тринадцять) ігор від участі у ПРЕМІУМ-ЛІЗІ.

Розгляд апеляційної скарги здійснюється без участі представника апелянта, оскільки відповідно до вимог п. 2.14 ДК АМФФХО скаржником не заявлено в апеляційній скарзі про бажання брати участь в засіданні АК АМФФХО.

У своїй апеляційній скарзі команда «Облавтодор» заперечує нанесення ударів її гравцем футболісту суперника, при цьому дії свого гравця визначає як агресивна поведінка. Застосування пункту 29 розділу 6 ДК АМФФХО до спірного епізоду апелянт вважає недоцільним, оскільки конфлікт був швидко вирішений, без жодних бійок чи інших неприємних ситуацій. В підтвердження своїх доводів апелянт посилається на відеозапис матчу. Враховуючи викладене, скаржник просить призначити покарання своєму гравцю згідно з частиною першою п. 7 (агресивна поведінка під час гри) розділу 6 ДК АМФФХО та відсторонити його на 3 (три) гри.

АК АМФФХО, перевіривши матеріали дисциплінарного провадження, дійшов до переконання про наступне.

У протоколі матчу порушення кваліфіковане як удар суперника руками під час зупинки гри.

Відеозйомка спірного епізоду здійснена оператором загальним планом, з центру майданчика, а сутичка між гравцями відбулась у межах штрафної площі. При цьому гравець команди «Облавтодор», О.Соловей, у момент вчинення оскаржуваної дії, зафіксований на відео спиною до камери.

За таких обставин відеозапис матчу не надає можливості достовірно встановити або спростувати факт нанесення гравцем апелянта удару супернику. Робити припущення з цього приводу є недопустимим.

Інших доказів у матеріалах дисциплінарного провадження не міститься.

Згідно з частиною другою п. 2.11 ДК АМФФХО метою апеляційного розгляду є перевірка правильності рішення КДК АМФФХО, а не повторний розгляд дисциплінарного провадження по суті. АК АМФФХО переглядає рішення КДК за наявними у дисциплінарному провадженні доказами та в межах вимог апеляційної скарги.

Відповідно до п. 3.23 ДК АМФФХО доказом порушення правил є протокол матчу, в якому зазначається суть такого порушення. Доказами також є будь – які інші дані, на підставі яких можливо встановити наявність або відсутність фактичних обставин, зокрема, відеозапис матчу. За відсутності інших доказів, дисциплінарні органи ухвалюють рішення щодо застосування дисциплінарних санкцій на підставі протоколу матчу.

Враховуючи викладене, з огляду на зміст протоколу матчу, контрольно-дисциплінарним комітетом правильно встановлено фактичні обставини та вірно застосовано пункт 25 розділу 6 ДК АМФФХО до спірних відносин.

Натомість висновок КДК про агресивну поведінку гравця команди «Облавтодор», що призвела до безладдя на майданчику, не ґрунтується на матеріалах дисциплінарного провадження.

Правило 5 «ФУТЗАЛ. ПРАВИЛА ГРИ» передбачає, що кожний матч контролюється двома арбітрами – арбітром та другим арбітром – які мають виняткові повноваження щодо забезпечення дотримання правил гри в матчі.

Виходячи з цього, словосполучення «безладдя на майданчику», що є кваліфікуючою ознакою пункту 29 розділу 6 ДК АМФФХО, слід розуміти як ситуацію на майданчику, яка перебуває поза межами контролю арбітрів матчу та не дозволяє забезпечити ними дотримання правил гри.

З огляду на зазначене, проаналізувавши протокол та відеозапис матчу, АК АМФФХО не вбачає наявність безладу на майданчику під час спірного епізоду.

Рішення КДК про притягнення до дисциплінарної відповідальності гравця команди «Облавтодор» на підставі пункт 29 розділу 6 ДК АМФФХО є необґрунтованим та не доведеним належними та допустимими доказами.

Враховуючи викладене, керуючись п.п. 3 п. 2.16 розділу 2 ДК АМФФХО, АК АМФФХО УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу команди «Облавтодор» задовольнити частково.

Рішення КДК АМФФХО від 28.06.2023 (протокол №230) в частині відсторонення гравця команди «Облавтодор» Олексія Соловея на підставі пункту 29 розділу 6 ДК АМФФХО – скасувати.

В іншій частині прийняти нове рішення, яким пункт 2 резолютивної частини рішення КДК АМФФХО від 28.06.2023 (протокол №230) викласти в такій редакції: «на підставі пункту 25 розділу 6 Дисциплінарного кодексу Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області відсторонити гравця команди «Облавтодор» Олексія Соловея на 10 (десять) ігор від участі у ПРЕМІУМ-ЛІЗІ відкритому Чемпіонаті (Кубку) Хмельницького сезону 2023 р.».

 

Підпис                                                           О. Забродський

Підпис                                                           С. Каштелян

Підпис                                                           О. Донець

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here