Рішення №9 Апеляційного комітету Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

0
270

У п’ятницю, 11-ого лютого, відбулося чергове засідання апеляційного комітету Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – ТОРГОВА МАРКА “FOREX CLUB”

ОФІЦІЙНИЙ МОБІЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – МЕРЕЖА МОБІЛЬНИХ МАГАЗИНІВ “МОБІФРЕНД”

ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – ТОРГОВА МАРКА “HELPIX”

ЕКСКЛЮЗИВНИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “URBAN STREET”

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – КОМПАНІЯ “PRISMA Sportswear”

СТАБІЛЬНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – ГОТЕЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС “ПІВДЕННА БРАМА

ОФІЦІЙНИЙ ПАРТНЕР ПРЕМІУМ-ЛІГИ З ФУТЗАЛУ – РОДИННА ПАСІКА GAVAGA

РІШЕННЯ

11.02.2022                                            Хмельницький                                   №9

Апеляційний комітет (надалі за текстом – АК АМФФХО) у складі:

Забродського О.С. (головуючий), Каштеляна С.О.,

розглянувши апеляційні скарги команд «ZALIV 10» та «КАЗ» на рішення контрольно-дисциплінарного комітету АМФФХО (надалі за текстом – КДК АМФФХО) від 03.02.2022 (протокол №180) в частині відсторонення гравців команди «ZALIV 10» Олександра Потапова та Павла Михайлова, гравців команди «КАЗ» Андрія Лебідя та Богдана Городового, за наслідками розгляду епізоду матчу 14-го туру (дивізіон 2) ПРЕМІУМ-ЛІГИ АМФФХО сезону 2021/2022 років (надалі за текстом – ПРЕМІУМ-ЛІГА), зіграного 30.01.2022 між командами «КАЗ» – «ZALIV 10» (рахунок 5:2),

УСТАНОВИВ:

Рішенням КДК АМФФХО на підставі п.п. 13 п. 6.1 розділу 6 (агресивна поведінка до, після зупинки та завершення гри відносно суперника або партнері по команді, глядачів) Дисциплінарного кодексу АМФФХО (надалі за текстом – ДК АМФФХО) відсторонено гравців команди «ZALIV 10» Олександра Потапова та Павла Михайлова, гравців команди «КАЗ» Андрія Лебідя та Богдана Городового на 4 (чотири) ігри кожного від участі у ПРЕМІУМ-ЛІЗІ.

В своїх апеляційних скаргах, виходячи з власних міркувань, апелянти («КАЗ» та «ZALIV 10») просять змінити рішення КДК АМФФХО та застосувати до кожного з вищезгаданих гравців дисциплінарну санкцію відповідно до п.п. 7 п. 6.1 розділу 6 (неспортивна поведінка) ДК АМФФХО, що передбачає відсторонення на 2 (дві) гри. Крім цього, команда «ZALIV 10» у своїй скарзі вказує на відсутність в ДК АМФФХО визначень термінів «неспортивна поведінка» та «агресивна поведінка». З цього приводу АК АМФФХО зазначає наступне.

Правила гри з футзалу 2021/22 визначають неспортивну поведінку як нечесну дію/поведінку, що карається попередженням. В цих же Правилах міститься невичерпний перелік обставин за яких гравець повинен отримати попередження за неспортивну поведінку. До прикладу, якщо гравець намагається ввести в оману арбітра, роблячи вигляд, що стосовно нього було порушення правил (симуляція), або грає рукою в м’яч, щоб зірвати перспективну атаку тощо.

Щодо поняття «агресивна поведінка», то у Правилах гри 2021/22 не міститься такий термін, а використовується поняття «жорстока поведінка». Жорстокою поведінкою є застосування або спроба застосування гравцем надмірної сили або жорстокості щодо суперника без ведення із ним боротьби за м’яч, або щодо партнера по команді, офіційного представника команди, офіційної особи матчу, глядача або будь-якої іншої особи, незалежно від того чи відбувся контакт чи ні. Жорстока поведінка може мати місце, як на ігровому майданчику, так і за його межами незалежно від того, знаходиться м’яч у грі чи ні. Гравець чи запасний, який винен в жорстокій поведінці, повинен бути вилучений.

Аналізуючи вищезгадані терміни та співставляючиїх між собою, АК АМФФХО дійшов думки про те, що «неспортивна поведінка» відноситься до ситуацій, що стосуються безпосередньо самої гри, та пов’язана з недотриманням чи порушенням правил гри, при цьому така поведінка не має кінцевої мети завдати фізичного болю чи страждань іншій особі. В інших випадках слід вести мову про агресивну (жорстоку) поведінку.

Відеозапис спірного епізоду матчу підтверджує правильність висновків КДК АМФФХО щодо притягнення всіх вищезазначених гравців команд «КАЗ» та «ZALIV 10» до дисциплінарної відповідальності, як за агресивну поведінку.

Враховуючи викладене, керуючись п.п. 2.9.1 п. 2.9 розділу 2 ДК АМФФХО, АК АМФФХО УХВАЛИВ:

апеляційні скарги команд «ZALIV 10» та «КАЗ» відхилити, а рішення КДК АМФФХО від 03.02.2022 (протокол №180) в частині відсторонення гравців команди «ZALIV 10» Олександра Потапова та Павла Михайлова, гравців команди «КАЗ» Андрія Лебідя та Богдана Городового – залишити без змін.

 

Підпис                                                           О. Забродський

Підпис                                                           С. Каштелян

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here