Рішення апеляційного комітету від 14 березня

0
258

РІШЕННЯ

14.03.2024​​​​         Хмельницький ​​​​​23

Апеляційний комітет (надалі за текстом – АК АМФФХО) у складі:

Забродського О.С. (головуючий), Каштеляна С.О., Донця О.В.,

розглянувши апеляційну скаргу команди «Фахівець»(Хмельницький) на рішення контрольно-дисциплінарного комітету АМФФХО від 07.03.2024 (протокол №263) в частині відсторонення гравця цієї команди Андрія Бобіка, за наслідками розгляду епізоду вматчі у 1-му матчі за 3-є місце дивізіону 5 ПРЕМІУМ-ЛІГИ відкритого Чемпіонату Хмельницького з футзалу сезону 2023/2024, зіграного 03.03.2024 між командами ФК «Нива» (Летичів) «Фахівець» (Хмельницький) (рахунок 4:1), УСТАНОВИВ:

Рішенням КДК АМФФХО, на підставі пункту 34 (удар (будь-якою частиною тіла чи стороннім предметом) арбітра або офіційних осіб АМФФХО) розділу 6 ДК АМФФХО, Андрія Бобіка відсторонено на 12 (дванадцять) місяців від участі у ПРЕМІУМ-ЛІЗІ та накладено грошовий штраф у розмірі 3000 грн.

Скаржник в апеляційній скарзі висловив незгоду із зазначеним рішенням КДК, зазначив про відсутність удару, на підставі чого просить застосувати до свого гравця дисциплінарну санкцію, визначену пунктом 33 (застосування фізичної сили стосовно арбітрів або офіційних осіб АМФФХО) розділу 6 ДК АМФФХО, що передбачає відсторонення гравця на 12 ігор.

Під час засідання АК представники апелянта підтримали вимоги, заявлені у апеляційній скарзі, а також додатково вказали на відсутність відеозапису з фіксацією факту безпосереднього нанесення удару, що виключає, на їх думку, застосування санкції згідно з пунктом 34 розділу 6 ДК АМФФХО.  

Перевіривши матеріали дисциплінарного провадження, заслухавши думку представників команди, що подала апеляційну скаргу, АК зазначає наступне.  

Згідно з приписами розділу 2 ДК АМФФХО (сезон 2023/2024) АК АМФФХО переглядає рішення КДК АМФФХО за наявними у дисциплінарному провадженні доказами та в межах вимог апеляційної скарги.

Відповідно до положень розділу 3 ДК АМФФХО (сезон 2023/2024) доказом порушення правил є протокол матчу, в якому зазначається суть такого порушення. Доказами також є будь-які інші дані, на підставі яких можливо встановити наявність або відсутність фактичних обставин, зокрема, відеозапис матчу. За відсутності інших доказів, дисциплінарні органи ухвалюють рішення щодо застосування дисциплінарних санкцій на підставі протоколу матчу.

Факт нанесення удару арбітру зафіксований у протоколі матчу. Обставини, викладені арбітром у протоколі, не опротестовувались скаржником, у порядку і строки, передбачені Регламентом змагань.

У матеріалах дисциплінарного провадження також наявні додатковий рапорт другого арбітра матчу (асистента), рапорти інших арбітрів АМФФХО, присутніх під час спірного епізоду, в яких зазначені обставини події.

Використання у спірних відносинах положень пункту 33 розділу 6 ДК АМФФХО сезону 2023/2024, як підстави для притягнення футболіста до дисциплінарної відповідальності, виключається з огляду на те, що приписами цієї норми охоплюється застосування будь-якої фізичної сили (впливу) відносно арбітра чи іншої офіційної особи АМФФХО, крім удару.  

Зважаючи на вищенаведене, а також виходячи з того, що метою апеляційного розгляду є перевірка правильності рішення КДК АМФФХО, а не повторний розгляд дисциплінарного провадження по суті (розділ 2 ДК АМФФХО), апеляційний комітет не вбачає з боку КДК порушень, які б вказували на неправильне вирішення спору.    

Враховуючи викладене, керуючись положеннями розділу 2 ДК АМФФХО, АК АМФФХО УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу команди «Фахівець» (Хмельницький) відхилити, а рішення КДК АМФФХО від 07.03.2024 (протокол №263) в частині оскарження – залишити без змін.

Підпис ​​​​​О. Забродський

Підпис ​​​​​С. Каштелян

Підпис ​​​​​О. Донець

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here